Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1éves 3hónapos kutyám,...

Van egy 1éves 3hónapos kutyám, aki póráz nélkül nagyon jól viselkedik minden kutyával, de ha pórázon van akkor minden kutyát ugat és támad akkor is ha csak elmegyünk mellette. Ez mitől lehet, illetve hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 11:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként kiskorában találtam kukában, lehet hogy ez is szerepet játszik benne?
2010. aug. 6. 11:54
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyám is 1 éves 10 hónapos, shih-tzu ivartalanított fiúcska.

Ugyanezt csinálja! Pórázon ugat mint egy pitbull, amúgy meg odamegy a másik kutyához és lefekszik neki. Szerintem csak azért ugat mert annyira oda szeretne menni, de ugyebár a pórázon nem tud. Próbáld ki h ha pórázon van és meglátja a másik kutyát akkor leülteted, leveszed a pórázt róla és odaengeded. De persze csak olyan kutyával csináld meg akit te is ismersz és tudod h nem támad ha a te kutyusod ugatja.

Ha abbahagyja az ugatást amint elengeded akkor tuti h csak nagyon meg szerette volna nézni :)

2010. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez arra vezethető vissza, hogy a kutyád nem érzi biztonságban magát pórázon. Hiszen a póráz gátolja a mozgásban, elveszi a szabadságát és ezzel együtt a magabiztosságát is. Próbálj meg pozitív dolgokat kötni a pórázhoz: adj neki jutalomfalatot amikor a nyakába teszed és fontos, hogy ne erőszakold rá hanem önmagától dugja bele a fejét!

Hogyha ezeket a lépéseket megtetted, jöhet a kövi: mikor az utcán pórázon viszed és egy kutya közeledik ültesd le őt, tereld el a figyelmét jutalomfalattal, ne engedd neki, hogy veszítse a pórázt. Tartsd úgy amíg meg nem nyugszik. Ha már nem lesz minden erejével azon, hogy a másik kutyát figyelje megjutalmazhatod.

Sok kutyát ismerek aki szintén ilyenné válik pórázon de ezzel a módszerrel megoldható! Minél előbb lépéseket kell teni különben teljesen agresszívvá fog válni és a végén téged is megharap.

2010. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen akkor nincsen semmi baj, csak hát a kutyát nem lehet mindenhol elengedni ugye, és az enyém pórázon TÁMAD. Pedig nagyon jól szocializált kutyám van minden nap 15 kutyussal együtt sétálunk egyszerre.
2010. aug. 6. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Alaptétel, hogy minden kutya másként viselkedik pórázon, illetve póráz nélkül. Míg póráz nélkül egyedül kommunikálja le a fajtársakkal, hogy "ki hány kilós" a játékban, addig a feszülő póráz végén ott a gazdi, akinek "kutyakötelessége" megvédeni őt.

Ha másik kutya mellett mentek el, akkor mindenképpen vedd szorosan a lábad mellé a kutyát. Ha elkezd morogni, már az első jelre határozottan rászólni és tiltani kell. Ha nem hagyja abba, akkor szorítsd össze a pofáját, és határozottan kiabálj rá.

Amennyiben ez nem megy, akkor egyértelműen nem tart téged falkavezérnek, tehát a kizárást javasolnám.

2010. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 audryenne ***** válasza:
Ha pórázon van, akkor ketten vagytok, erősebbek vagytok. Ott vagy mögötte, ezért "nagyobb a szája". + meg is kell védenie téged, ha nem te vagy a falkavezér :)
2010. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok a falkavezér

-én megyek be az ajtón először

-a játék minden esetben úgy zárul, hogy én győzök

-sétánál láb mellett jön, nem húz

-etetésnél úgy teszek mintha beleennék az ételébe, és csak akkor ehet ha kapott rá engedélyt

2010. aug. 6. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Téged véd/ kötöttnek érzi magát, ami frusztrálja/a kis helyre szorított kutyák(pl. kikötött, ketrecben tartott)kutyák agreszívan védik a területüket, lehet, hogy ő is hasonlóan reagál.
2010. aug. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!