Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagalsz ha egy masik...

Hogyan reagalsz ha egy masik gyerek bantja a te gyerekedet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 10:32
 1/7 A kérdező kommentje:
kisgyerekrol van szo,1,5eves.
2011. jan. 13. 10:36
 2/7 anonim ***** válasza:
nehéz ügy,egyenlőre én nem mertem szólni,inkább a saját gyerekemet terelem el onnan,mindig reménykedek,hogy az illető anyukája fegyelmezi.azt hiszem az az ő dolga.
2011. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk jó lenne tudni,hogy hol bántja,bölcsiben,játszótéren,vagy otthon mert rokongyerek akire gyakran vigyázol.

Nehéz dolog...nem egyforma a gyerekek vérmérséklete sem,nem is mindig vannak jó passzban,egy 1,5 évesre azt se lehet igazán mondani,hogy nevelési hiba,mert a nevelése éppen folyamatban van.

Ha úgy látod,hogy az anyuka megteszi a szükséges intézkedéseket ilyenkor akkor terelgesd el a tiédet,majd legközelebb jobban kijönnek.De ha úgy látod,hogy anyukát nem zavarja,akkor igyekezz minél kevesebbet találkozni velük.

2011. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amíg látom,addig nem engedem,oda megyek és elhozom onnan a másik gyereknek meg mondom,hogy nem bántjuk a másikat,megvigasztalom a kicsim,próbálom nem tragikumként felfogni azért mert sajnos ilyenre fel kell készülnie,de nem másfél -2 évesen.
2011. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is másfél éves és a férjem előző házasságából származó fia mindig bántja(ő 4 éves)!Én próbálom ugy megoldani a helyzetet,hogy elhozom onnan a fiamat,a másik gyereknek,meg megmondom,hogy nem szabad bántani a kicsit!
2011. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szomszed kisgyerek,o 3 eves.Most meg nem tragedia mert bennt vagyunk de ha kimegyunk az udvarra es latja hogy a gyerekek jatszanak o is menne oda.3kiosfiu a szomszedunk,ket nagyobb ez meg a kicsi.tavasztol oszig kint jatszanak,egy modon nem erintkezhetne veluk a lanyom,ha nem engedem ki az udvarra sem,ez nem megoldas.

csak nem tudom hogy fogom elviselni azt ha megbantjak esetleg fellokik.

en is igy nottem fel,engem is bantotak de az en voltam,visszagondolva anyunak sem lehetett egyszeru,de o nem avatkozott kozbe,megtanultam megvedeni magam kerulni a konfliktust.

2011. jan. 13. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

én bizony rászólok, és megakadályzom, akkor, ha látom , a szülője nincs a közelben vagy oda se bagózik. kicsi még, nem tudja megvédeni magát, amúgy sem egy agresszív típus, és nem fogom hagyni, hogy nagyobb hülye gyerekek rajta gyakoroljanak. egyszerűen közlöm a gyerekkel, hogy legyen szíves ezt abbahagyni, mi se bántjuk őt, ő se tegye. ha kell, megfogom a kezét is finoman de határozottan, és a szemébe náézek. ez ált. használ. ha nem hagyja abba, akkor meg odébb megyünk.

a kislányom 2 éves.

2011. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!