Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A páromnál van az egyik...

A páromnál van az egyik kölyök kutyám (cane corso 9 hónapos), mert az otthonomba van másik 3 és oda nem vihetem. Az a bajom, hogy van mellette 1 kis keverék kutya és mindig bántja, később ez biztos fordulni fog és ezt, hogy bírnám elkerülni?

Figyelt kérdés
A keverékről annyit,ha valaki fegyelmezni próbálja nekifordul,az utcáról lett befogadva,de azt se akarom,hogy a kutyámból gyilkos váljék.A nemük is azonos(kan).Bezárni és láncra verni nem szeretném egyiket sem,az nem humánus.
2012. márc. 7. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Be fog állni az dominancia sorrend, ne aggódj.
2012. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Mindegy, hogy honnan lett befogadva, ha idegileg rendben van, akkor megfelelő technikákkal nevelhető. Kérj segítséget kiképzőtől! De olyantól, aki a viselkedés problémákat tudja kezelni. Ilyen esetben érdemes lehet háznál képzést kérni. Sok idő és munka árán lehet rajta változtatni!
2012. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szakértői segítség hiányában a corso ki fogja nyírni a keveréket pár hónap múlva.
2012. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Miért nyírná ki? Normális kutya nem öli meg a behódoló riválist. Valószínű még kölyök vagy fiatal korban be fog állni a dominancia sorrend a corso javára, lehet lesz egy kis vér és seb, de az ölés nagyon-nagyon ritka olyan kutyáknál, amik együtt élnek.

De az is lehet, hogy a másik kutya lesz a domináns. Láttam én már jóval kisebb termetű, de agilis kutyát dominánsként viselkedni falkában, ahol jóval nagyobb kutyák is voltak mellette.

2012. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan a kutyák hozzá nem értő gazda kezében vannak. Ha nem így lenne, akkor a keverék nem terrorizálná a corsot.

Azt, hogy miért írtam, hogy ki fogja nyírni, elég ha valaki ismeri a fajtát. Ráadásul két kanról beszélünk.

Ne kelljen bemutatni milyen egy ivarérett kan cane corso.

2012. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Én láttam angol masztiffot és francia bulldogot együtt. És a bulldog volt a domináns, a masztiff tűrt mindent. Nem a mérettől függ. Persze ha két egyenlő dominanciával felvértezett egyed kerül össze, akkor ott az erősebb nyer. De továbbra sem gondolom azt, hogy a cane corso megölné azt a kutyát, amivel 1-1,5 éve együtt él.

Az én kutyám is domináns mégse öl meg emiatt más kutyát. Kicsit helyrerakja ha arról van szó, bár többnyire erre sincs szükség.

2012. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!