Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy hízzanak a...

Mit tegyek, hogy hízzanak a cicáim?

Figyelt kérdés
már finomabbnál finomabb falatokat adok, de valamelyik még a húst sem eszi meg. kaptak féreghajtót, gondoltam azért nem híznak. rettentő vékonyak, pedig naponta 3-4szer adok nekik enni, és nagyon keveset esznek, kapják a cicavitamint, de nem eszi meg mind. segítségeteket előre is köszönöm!
2009. jún. 26. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinti cicák? Mert azok gyakran vadásznak ezt-azt, sokszor bogarakat vagy meztelencsigát is esznek, ezek elverik az éhségüket, de nem túl táplálóak. Egyébként a nagyon aktív cicusok sem híznak, lehet, hogy csak erről van szó.

Állítólag (bár én még nem próbáltam, csak hallottam) a Béres csepptől megjön az étvágyuk. Ártani mondjuk biztosan nem fogsz vele, ha netán kipróbálod. Vagy kérdezz rá az állatorvosra, mit javasol.

Ha egyébként mozgékony, fényes szőrű, tiszta tekintetű cicáid vannak, szerintem nem kell aggódnod, ilyenek és kész.

2009. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél nekik cicatejet, rossmannban árulják. És hát akkor ezek szerint még több kaja. Az enyém ezektől hízik. (8 hetes)
2009. jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém elég telt idomú,szóval leírom,hogy mi mivel etetjük,hátha az segít,bár ilyenkor nyárra ő is elég karcsú lesz,mert nem kívánja annyira az ételt ebben a melegben.

Csirke- ill. pulykamell felvágottak, nyers csirkemell, csirkemáj,szív és házi koszt is jöhet: tészta,pörkölt stb.

Ja,és egész nap van előtte száraz kaja,nehogy véletlenül elveszítse az idomait.:D

De ne aggódj,mert vannak soványabb testalkatú,kisebb testű cicák is,ők ilyen típusok. A barátnőm cicája fele akkora,mint az enyém és kétszer annyi idős!

2009. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a féreghajtó nem hat, akor valószínűleg ilyen stílusú cicák. nekem is van egy ilyen macsekom. Azt is etettük minden félével vitaminok, kaja amit mi eszünk, hús, finom macska kaja. Aztán elvittük dokihoz, aki megálapította, hogy semmi baja. Szerintem a tieiddel sincs semmi baj.
2009. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyire soványak a cicák?

Mennyi idősek?

Mert gyakran én is túlzásokba esek és úgy gondolom hogy soványak ilyenkor elviszem őket az orvoshoz ő meg megnyugtat hogy makk egészségesek és egyáltalán nem soványak!Pedig én annak láttam őket!!!

2009. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem etesd konzerval attól nekünk hiztak
2009. jún. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cicatejet felesleges veni, menrt nagyon drága! A laktózmentes tej ugynaz. Bírja a kis gyomruk, és nagyon szeretik, és híznak tőle.:) Nagyobb bevásárlóközpontokban kb 350 Ft/liter.
2009. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hogyha kórosan vékonyak, feltétlenül vidd el őket állatorvoshoz! Nem értem a többi válaszadót, mert itt biztos hogy nem az ételek ízével van a gond. Hogyha a cicakaját nem eszik, akkor teljesen mindegy hogy milyet adsz nekik. Persze van olyan, hogy a cicának nem izlik az összes, de azért ha már 10 féle ennivalót kínáltunk fel neki, akkor szerintem nem a kajával van a gond. Vidd el állatorvoshoz, én azt javaslom!
2009. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!