Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen idősen nem bánthatja...

Milyen idősen nem bánthatja már a kiscicákat egy kandúr cica?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez macsektól függ én tavaly találtam egy kb. 3 hónapos kiscicát és a szomszédom 3 éves kandúrjával őrületes játékot levágtak.

Szerintem először mutasd meg egymásnak őket és felügyelet mellett legyenek együtt. Minél nagyobb a kicsi annál jobban megvédi magát szerintem már 5-6 hónapos korban már azért nem annyira magatehetetlen, akkor már nem lehet úgy bántani, de azt bele kell kalkulálni, hogy minden macska pláne a kandúr védi a területét. Nem mindegy milyen a kandúr habitusa, mennyi idős, gondolok arra, hogy fiatal és játékos vagy már egy öreg, fáradt, mogorva állat, akinek már nincs türelme. Szóval ezt nehéz megállapítani.

De azért olyan fél éves korban már elég nagynak számít az a kiscica.

2012. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A két kicsi 4 hetes múlt tegnap, a kandúr 1,5 éves.

Olyan 2 hete elkezdtük őket egymáshoz szoktatni. Az első reakciója fújás volt, aztán szaglászgatta őket.

Jelenleg is a szaglászásnál tartunk, de tegnap este csinált egy olyan mozdulatot amitől megijedtem/megijedtünk.

A kiscicák nagyon édesek, és játékosak. Nekik nagyon tetszik Kandúr Bandi, állandóan játszani akarnak vele, követik őt. A Kandúr csak szaglássza őket, és sunyin figyeli őket.

Tegnap is ahogy minden nap felügyelet mellett próbáltuk szoktatni őket.

Minden jól ment olyan 10-15 percig. Aztán a kandúr az egyik kis cica nyakához ment és kinyitotta harapásra a száját. Nem mutatta, hogy ideges lenne, és fújás sem volt, de amikor megláttam, hogy mit csinál szétválasztottam őket. Rászóltam nagyon hangosan, és elment onnan.

A férjem is látta az esetet, ő is úgy gondolja, hogy harapásra készült.

Csinálhatott mást is? Lehet, hogy csak félreértettem? Minden esetre nem tudom erőltessem -e még ezt az összeszoktatást.

2012. máj. 16. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább 4 hónapos kortól tudja megvédeni magát.
2012. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
még korai az összeszoktatás szerintem, várj még vele 3-4 hetet, akkor mar tuti nem fogja bantani oket, elvileg en ugy tudom h miutan kinyilt a szemuk el lehet kezdeni, de ebben az esetben nem vok ebben biztos...
2012. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor várunk egy kicsit a próbálkozással.

2012. máj. 16. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!