Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Kiscicák születtek...

S. O. S. Kiscicák születtek nálunk és most a gazdájuk el akarja tenni őket láb alól?!

Figyelt kérdés

Kb fél éve költöztem le vidékre a páromhoz, nekünk is van 3 cicánk (mind a három ivartalanított). Hamar összebarátkoztam a szomszédasszonnyal, mert neki is vannak cicái, eddig úgy is gondoltam, hogy nagy cicabarát. Amúgy tényleg kedves asszony, sokat segített nekem kezdetben, de most nagyon nem értek vele egyet...


Van 2 cicája, egy kandúr és egy nőstény. Mondtam, vigye el őket ivartalanítani, de azt mondta, ő erre nem költ, szerinte felesleges. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy miért fontos, de mindig az lett a vége, hogy "falun ez nem így megy, egyszer majd megértem én is". Végül persze a nőstény vemhes lett. Tegnapelőtt megszülettek a kiscicák, a szomszéd pedig áthívott, hogy nézzem meg őket. Nagyon helyesek, 3 kölyök született, két trikolor és egy fekete-fehér.


Megkérdeztem, mihez kezd velük, mire azt mondta, hogy hát mégis mit gondolok, természetesen az összes cicát földhöz vágja, csak egyet hagy meg, nehogy a mamacica emlői begyulladjanak. Azt hittem, hanyatt esem! :O


Mondtam neki, hogy ne tegye, inkább segítek a kicsiknek gazdit találni, sőt, ha kell, még én is vállalok egy kölyköt a saját 3 cicám mellé, de azt mondja, hagyjam a csudába, nem ér annyit az egész, jövőre úgyis lesznek újak. Ha annyira akarok, majd abból vihetek. Felajánlottam neki, hogy ha gondolja, nem lesz több kismacska, még a mamacicának is vállalom az ivartalanítási költségét, de azt sem akarja.


Fél órán keresztül könyörögtem neki, hogy hagyja meg a kölyköket, majd én megoldom az elhelyezésüket, de hajthatatlan.

Azt mondta, ha hétvégén hazajön a férje, majd ő "elintézi" a kicsiket!


Tehetnék valamit? :S

Annyira szeretnék segíteni a kicsiken. Nem igazságos, hogy 3 közül 2 kölyök elpusztuljunk, az emberi butaság miatt. Mit csináljak? :S



2012. máj. 16. 17:09
1 2
 1/15 Vicuska87 ***** válasza:
80%
Ezek az igazi BUNKÓ emberek!
2012. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudsz beszélni a férjel?:S
2012. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos, nem tudsz semmit tenni. Tudom, most kapok majd hideget-meleget, de falun az emberek nagy többsége így gondolkodik. Van ismerősöm, aki szerint a macska "fogyóeszköz", nekik évente újak vannak, mert elüti autó, széttépi kutya stb. Nyilván oltva, féregtelenítve sincsenek szegények, bolhásak is. Dobnak nekik valami maradékot, mert "úgyis egerészik". Naná, ha éhesek.
2012. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
89%
Ez most durva lesz de vidéken ez mindennapos. Falun meg kisvárosokban a macska fogyó eszköz(elkóborol, átpártol máshoz, elkapja egy kutya stb) ezért kell az utánpótlás, de a rengeteg kölyköt senki nem akar etetni nem mellesleg ez az életképességük rovására is megy ezért van az hogy kiválasztanak belőle néhányat a többinek lapát. Ez van. Jobb ha belenyugodsz mert az összes kiscicát úgy sem tudod megmenteni.
2012. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Kérd el az asszonytol a 3 macskát és idéglenesen neveld őket.Amúgy ki hívatod ilyen esetekben a rendörséget állat kinzás ügyébe hidd el akkor már ivartalanítani fogja a macsekokat.Ennyi a vén bolond meg saját baromságán bukik el.
2012. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fogd az anyát a kicsikkel és vidd át magadhoz és ahogy lehet ivartalanítás(ami nagyon rendes tőled,hogy vállalod!)Én ellopnám a nőtől főleg,hogy ilyen..
2012. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Azért álljon meg a menet: gazdás állatot nem lehet csak úgy a hónom alá csapni és elsétálni vele. Először is magánlak sértés, másodszor lopás.
2012. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gerinces állat életének indokolatlan kioltása bűn és 1-3 év börtönbüntetés vár az illetőre.
2012. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy megtartani én se tudnám az összes cicát, mivel már nálunk is lakik 3 macska (és ez nagyon nagy áldozat a párom részéről, mert ő alapvetően kutyás, és nem rajong túlzottan a macskákért, csakis az én kedvemért engedi meg őket), de ezen kívül van 2 kutyánk is, meg persze a baromfiak, a disznók, 2 ló, 3 tehén, jaj, felsorolni se tudom, hány állatról kell itt gondoskodnunk. Még új vagyok vidéken, én is csak most tanulok bele ezekbe a dolgokba. Nem panaszképpen mondom, csak tényleg sok. Ettől függetlenül is vállalnám persze, hogy segítek gazdit keresni a kiscicáknak, az ivartalanítást is kifizetném, de magamhoz venni nem tudnám az egész családot.


Ellopni pedig azért nem merném a macskát kölyköstül-mindenestül, mert félek, hogy a mamacica magára hagyná a kicsiket, ha én most megbolygatnám az almot, és átcipelném az egész pereputtyot a mi házunkhoz. Megzavarodna az anyuka és talán végleg eldobná a kicsiket. Arra pedig sajnos már nincs energiám ennyi háziállat mellett, hogy még 3 éhes kismacskához is 2 óránként felkeljek etetni.


De valamit biztos lehetne tenni értük. Megpróbálok beszélni a férjjel, de sajnos nekem is egyre inkább az a tapasztalatom, amit az egyik korábbi hozzászóló is írt: hogy a vidéki mentalitás szerint sajnos a macska csak "fogyóeszköz" és mindig lesz másik. :(

2012. máj. 16. 18:34
 10/15 A kérdező kommentje:

Ma átlestem a szomszédhoz, de a doboz, ahová a mamacica megellett, már üres volt... két dologra tudok csak gondolni, az egyik (és remélem, így is van), hogy talán a mama elköltöztette a kicsiket. Ha így van, remélem, addig elő sem hozza őket, míg nem elég nagyok.

A másik ötletemet le se merem írni... :S :(

2012. máj. 18. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!