Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Kiscicák születtek...

S. O. S. Kiscicák születtek nálunk és most a gazdájuk el akarja tenni őket láb alól?!

Figyelt kérdés

Kb fél éve költöztem le vidékre a páromhoz, nekünk is van 3 cicánk (mind a három ivartalanított). Hamar összebarátkoztam a szomszédasszonnyal, mert neki is vannak cicái, eddig úgy is gondoltam, hogy nagy cicabarát. Amúgy tényleg kedves asszony, sokat segített nekem kezdetben, de most nagyon nem értek vele egyet...


Van 2 cicája, egy kandúr és egy nőstény. Mondtam, vigye el őket ivartalanítani, de azt mondta, ő erre nem költ, szerinte felesleges. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy miért fontos, de mindig az lett a vége, hogy "falun ez nem így megy, egyszer majd megértem én is". Végül persze a nőstény vemhes lett. Tegnapelőtt megszülettek a kiscicák, a szomszéd pedig áthívott, hogy nézzem meg őket. Nagyon helyesek, 3 kölyök született, két trikolor és egy fekete-fehér.


Megkérdeztem, mihez kezd velük, mire azt mondta, hogy hát mégis mit gondolok, természetesen az összes cicát földhöz vágja, csak egyet hagy meg, nehogy a mamacica emlői begyulladjanak. Azt hittem, hanyatt esem! :O


Mondtam neki, hogy ne tegye, inkább segítek a kicsiknek gazdit találni, sőt, ha kell, még én is vállalok egy kölyköt a saját 3 cicám mellé, de azt mondja, hagyjam a csudába, nem ér annyit az egész, jövőre úgyis lesznek újak. Ha annyira akarok, majd abból vihetek. Felajánlottam neki, hogy ha gondolja, nem lesz több kismacska, még a mamacicának is vállalom az ivartalanítási költségét, de azt sem akarja.


Fél órán keresztül könyörögtem neki, hogy hagyja meg a kölyköket, majd én megoldom az elhelyezésüket, de hajthatatlan.

Azt mondta, ha hétvégén hazajön a férje, majd ő "elintézi" a kicsiket!


Tehetnék valamit? :S

Annyira szeretnék segíteni a kicsiken. Nem igazságos, hogy 3 közül 2 kölyök elpusztuljunk, az emberi butaság miatt. Mit csináljak? :S



2012. máj. 16. 17:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom szegény kiscicákat :( És sajnos nem csak vidéken van így, hanem Pesten is!
2012. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hazaért már a férj? ha nem, még biztos nincs semmi bajuk. Én megpróbálnék mindenképp beszélni még egyszer a nővel, hogy mostmár nagyobbak a cicák, így már kegyetlenség megölni őket. (ez még néha szokott használni, akik rögtön születés után megölik őket, pár naposan már nem mindig) És hogy tényleg segítesz neki, ne féljen, hogy a nyakán marad és a kicsik etetésénél is segítesz. Hátha...
2012. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Vidéken többnyire haszonszerzés céljából tartják az álaltoakt. NEm mint a nagy városiak akik tízezreket képesek költeni kozmetikára , csicsás ruhakölteményekre, macskavárakra meg kitudja milyen lóf*szok vannak még.

A macska elsősorban azért van, hogy összeszedje a kártékony rágcsálókat,amik teliszarják és felzabálják a földről behozott termést amiből- ha nem TESCO-s lisztet veszel- valószínű,hogy a Te asztalodra is kerül. A kutya elsősorban házat őriz vagy állatot és így tovább....másod vagy harmadsorban kedvenc, babusgatni való emberállat. Ott az állat tényleg állat és nem ember gyerek.

Nekünk is mindig ellett a macskánk, mi elajándékoztuk a kölyköket és ha volt köztük olyan ami tetszett is megtartottuk. Elméletben 2-3 macskánál sosem volt több egyszerre gyakorlatilag 5-6-ot is etettünk mert a szomszédtól is átjöttek. (bár a szomszéd macskái általában a miénknek az útódai voltak,vagy valami rokoni kapcs. volt köztük.)

HA tényleg kifizetnéd a miskároltatás költségét akkor tényleg nem értem,hogy miért nem megy bele a szomszéd....kapd el a macskát és vidd el magadtól :D


Amúgy meg mikor a kutyánkhoz belógott egy kan és felcsinálta a kölykök többségét apámék elvitték "Esztinéniékhez"...tehát kampec. Kutyát nehezebb elajándékozni, meg általában több is születik belőle. Aminek találtunk gazdát az megmaradt amíg akkora nem lett hogy már szépen evett magától is,aztán került az új gazdihoz. Így megy vidéken. Ott többnyire megelégszenek azzal,ha a kutya be van oltva és nem bolhás, más kívánalom nincsen feléjük. Aki ezt nem tudja elfogadni azt sajnálom, nem fog mit tudni tenni ellene.

2012. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Meg lehet fenyegetni hogy feljelented őket de nem is kell szólnod mehetsz egyböl rendörségre aztán így is úgy is ivartalanítani fogja.
2012. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Vidéki rendőrségen ilyennel? körberöhögnek... és ha még tennének is valamit, kimennek, megmutatja, hogy igen, fialt, nézzék meg, egy maradt,a többi elpusztult,ezt az egyet eteti rendesen, nem csinálnak semmit. Csak a viszony fog teljesen elmérgesedni.
2012. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!