Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte mindenhol fajtatiszta kutyák vannak, de a macskából jó a sima házi macska is?

Figyelt kérdés

2012. máj. 18. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol mindenhol?
2012. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor sok helyen.
2012. máj. 18. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy macskában nincsenek akkora jellembeli különbségek, mint a kutyáknál, ezért mindegy, hogy ilyen vagy olyan.
2012. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az is hozzájárulhat, hogy a macskáknál a fajtakeveredés miatt sincs külsőleg túl nagy változás a "látványban". Míg kutyáknál egy aranyos pici, nem fajtatiszta kölyök felnőve elég durva külsőt is mutathat.
2012. máj. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kutyáknál a legtöbb fajta különbözöik méretben, jellemben egymástól. Kutyusoknál nézni kell a mozgás, hely és ételigényt is. Egy tacsi kevesebbet eszik, mint egy bernáthegyi. A vizsla több mozgást igényel, mint egy westie.

A macskáknál nem igazán vannak ilyen különbözőségek.

Viszont nem minden fajtatiszta-kinézetű kutya igazából is fajtatiszta. Barátnőmnek pumi-pulija van, de lehetne mondani rá, hogy fajtatiszta. Sok kutyusra rá lehet mondani messziről, hogy tacsi vagy labrador, de ha közelebbről megnézed, látszik rajta, hogy keverék.

2012. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

# 3/5 Időpont tegnap 21:31



Jól írta...már már úgy értelmezhető,hogy a macska jellemtelen...de nem is baj,mert ez kb így is igaz.

2012. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akinek van macskája az tudja, hogy egyik sem jellemtelen. Nekem 3 macskám van és mind más-más. Pedig mind keverék és rokon egymással.

A kutyánál ki vannak képezve kül. dolgokra: öv, agility, öleb, vadászkutya stb. A macskáknál ilyen nincs, de attólmég nem ugyanolyanok!

2012. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kutyáknál tényleg több a fajta beli különbségek.

Nézzünk két híres kutyát, akit a tévében is láthatunk.


Rex felügyelő ő németjuhász, régen terelő kutya volt, most meg mindenhol kiképzik őket. Rendőrség, nyomozók, stb.


A másik a Lassie. Ő egy skót juhász de valljuk be, nem való házörzőnek. A külső jegyeik is teljesen más. Ő törékeny, hosszú szőrű és szép is, míg a németjuhász nagyobb, több színben van, és izomzatilag is sokkal feljetteb.


A macskáknál viszont azonos méretek vannak. Nincsen "tacskó macska ami hosszú test, rövid láb" ( tudom, hogy vannak, de szerintem azok genetikailag lettek olyanok).

A szín mintázatban minden fajtánál azonos. Van a whiskas cica, abból is a barnásabb jegyű, mint egy sima cirmos házi cica de nagyobb foltokkal.

Egy Maine coon nagyobb szőrű mint egy perzsa, de a színe lehet a fehértól a feketéig, vörösig, barnáig egyszóval mindenben.


Így szerintem a cica nem jellemtelen mert vannak különböző cicák is, de ott szerintem nem olyan nagy a látszatbeli külömbség.

2012. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Ha ezeket végignézitek (elég csak a képeket),szerintem sok különbséget találtok.

2012. máj. 20. 15:19
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


azért kicsit nagyobb a különbség e között a két kép között, mint közöttük:

[link]

[link]


pedig 2 kül. fajta :)

2012. máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!