Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ahogy hozzánk kerül mikor...

Ahogy hozzánk kerül mikor lehet majd ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Márciusban született hím cicáról van szó. Június vége fele szeretnénk elhozni. Eddig kerti maccs volt, most lakásban fog élni.


Azt lenne a kérdésem, hogy miután elhoztuk, mikor célszerű ivartalanítani? Így is elég stressz neki, hogy elszakad a testvérétől (a mama sajnos eltűnt) és az előző családjától, az udvartól, szabad környezetből. Mennyit várjak vele?


Ugyan ez a kérdésem az oltásokkal kapcsolatban. Ezeket nem kapta meg kiskorában. Egyébként nagyon szép és egészséges is.


Ja és eddig whiskas-t kapott én acana-val szeretném etetni (ha ő is úgy akarja). Egyből kezdjem rászokatni (tudom, hogy nem egyből acana-t kell adni, hanem keverve, több whiskas, kevesebb acana és majd szépen felcserélni a mennyiségeket, ahogy telik az idő, hogy hozzászokjon a szervezete) vagy kapjon csak whiskas-t, amyg hozzá nem szokik az új környezethez?



2012. máj. 22. 15:47
1 2
 11/11 Maxitabi ***** válasza:

A külföldi szakirodalomban minél előbb ajánlják már a macskák ivartalanítását, főként a kandúroknál.(az én Maine coonomat is korán megműttettük) Ha egyszer elkezd jelölni, a műtét után is lehet, hogy folytatja. Vigyázni csak az elhízással kell utána.Szerintem rögtön adhatod keverve az új kaját. A cicák jól alkalmazkodnak... A nyers etetés szuper, az enyémek a marhahúst szeretik, elrágódnak rajta. Mellette Orijent és Acana-t kapnak,meg tasakosból gabona, szinezék, tartósítószer-, cukormenteset. Sajna a konzervet nem eszik, pedig Ausztriában vettem a német fórumok által ajánlottakból....

Sok örömet kívánok a cicáddal!!!

2012. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!