Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a macskát a hisztis nyávogásról?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított nőstény cicám kb. fél éve állandóan nyávog (hisztisen), ha pl. nincs beengedve a szobába (ki-be járkálós cica családi házban), amúgy meg nagyon szeret kint is lenni. Hajnali 4-kor minden egyes nap az ajtóm előtt nyávog, de ha nincs bent a lakásban, akkor kívülről az ablakban nyávog befele. Ha beengedjük a szobába, akkor kb. rá 5 percre ki is akar menni, akkor meg azért nyávog. :/ Ha viszont nem engedjük be, akkor nem hagyja rá a nyávogást, akár több mint 1 órán keresztül is képes nyávogni, ami elég idegőrlő. Mit lehetne csinálni vele? Én már tanácstalan vagyok.
2012. máj. 24. 22:05
1 2
 11/11 Jeannie ***** válasza:
Nekem is nyávogós cicám van, nap közben többször is elém ül és nyávog csak úgy. Amikor hozzánk került, egész nap ordított, és csak akkor volt csöndben, ha simogattuk, és kiderült, hogy beteg, és azért sír, hogy segítsünk neki. Amint meggyógyult, csöndesebb lett, lehet hogy nektek is meg kellene nézni, nincs-e valami baja. Ha nincs, akkor csak legyetek vele következetesek, vagy bent marad, ahol van kaja, alom neki, meg ott vagytok ti, vagy kimegy vadászni, nincs járkálás. Hosszú idő amíg megszokja, de csak így lehet :)
2012. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!