Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a macskámat...

Hogy szoktassam le a macskámat arról, hogy felmásszon a szúnyoghálóra?

Figyelt kérdés
Négy napja kaptam egy kiscicát, most hét hetes. Kint tartom, kint is alszik egy nagy ketrecben. Nagyon jól elvan, minden nap kiengedem több órára, közben kint vagyok vele. Viszont hátul a teraszon nyitva van az ajtó, és a csukott szúnyoghálóra állandóan felmászik a cica. Odamegy az ajtóhoz, benéz a házba, nyávog, hogy be szeretne menni, majd elkezd felmászni a szúnyoghálón. A házba egyáltalán nem szeretném beengedni, em szeretném, hogy odaszokjon, mert nem megoldható, hogy otthon legyünk vele. Mit lehetne tenni ez ellen? Rá szoktam koppintani az orrára, illetve néha ráfújok, de nem igazán ijed meg.

2012. máj. 26. 19:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem annyira neked szólt, mint a másik nyomoroncnak
2012. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Létezik ez???? Hiába csinálok bármit is, ez a macska nem ijed meg semmitől. Telibe leöntöm vízzel, de már jön is vissza, kaparja a szunyoghálót, hiába fújook rá, nem is érdekli!!
2012. jún. 29. 14:38
 13/16 anonim ***** válasza:

De miért nem lehet legalább néha beengedni? Úgyis addig érdekes neki, amíg nem tud bemenni. Ha meg bent van, akkor meg majd ki akar jönni. A macskák már csak ilyenek.

Persze van olyan is, aki nem akar kimenni, jól érzi magát bent, de ha te ezt már valamennyire kintinek nevelted, akkor nem valószínű, hogy ne vágyna ki. Kicsit bent lesz, aztán meg kimegy. Néha úgyis be kell engedni, pl. télen, ha hideg van.

2012. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy mivel még sosem volt bent, "szétverné" a házat, és a szüleim küldenék is el :((
2012. jún. 30. 11:08
 15/16 anonim ***** válasza:
Azok a macskák szokták szétszedni a házat, akik nem akarnak bent lenni, de nem tudnak kimenni, ezért tombolnak. Ha magától bemegy és ki is tud menni amikor akar, akkor szerintem nem fog tombolni. Minek is tenné? Ha nem tetszik neki valami, akkor kiszalad. Azért a macskák nem szokták csak úgy a pusztítás kedvéért szétverni a házat, ha ilyesmit csinálnak, annak oka van.
2012. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. jún. 30. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!