Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon hullik a macskám...

Nagyon hullik a macskám szőre. Mitől lehet? Mit csináljak másképpen?

Figyelt kérdés

Csak lakásban tartott, 2 év körüli cicámnak eszméletlenül hullik a szőre. Minden tele van vele, ágy szőnyeg, minden. Persze minden nap porszívózok, de pl az ellen nem tudok mit tenni, hogy éjszaka vagy amikor nem vagyok otthon felmegy az ágyra, és az ágynemű is olyan lesz, ha épp nem ágyaztam be.( egybenyiló szobánk van, sajnos ajtó nélkül)

Mitől lehet ez a szőrhullás? Nem csak amikor vedlik, egész november óta mióta nálunk van a cica, mindig ilyen volt. Változtatnom kellene a tápon amit kap? Vagy vitamin hiánya lehet? Vagy minden nap keféljem ki egy megfelelő kefével? Milyet válasszak?


2012. jún. 3. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ágyneműről és ruhákról szösztelenítóvel letudod szedni a szőrt.Napi fésülés is segítene illetve jó minőségű étrend ha nem azt enne.Nálunk 8 cicc van és nem úszunk a szőrben.

A bőre nem hámlik vagy valami?

2012. jún. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy macskánk, kinti-benti. Szép szőre van, fényes-csillogó. Most fogadtunk be egy másikat, ez csak kinti macska volt eddig, ivartalanítottuk, azóta alig lehet kitessékelni a lakásból, jön vissza. Ez - lehet a műtét miatt is, meg hogy életmódot váltott, kezdi levetni a szőre alatti puha, vastag, bundásszerű szőrt.A férjem az egyik sprődebb ruhakefét kinevezte macskakefének és az udvaron átfésüli rendszeresen. Csomókban jön az a bundás szőr róla.

Most vettem egy fekete farmert,és akkor szembesültem, hogy mennyi szőr lehet a lakásban, amin nem segít a porszívózás sem.Mert a légmozgás viszi mindenfelé ezeket a kis szőröket.

Ha rokon jön hozzánk, már az első félórában kezd tüsszögni, mert allergiás a macskaszőrre. Nekünk nincs ilyen problémánk, de a macskatartás ezzel jár.

Ha minőségi konzerveket adsz a cicusnak, az vitaminnal is ellátja. Hozzánk néha elhoznak egy benti sziámit, olyankor nekiáll a kertben a füvet legelni. Csak van valami hiánya.De tavasz táján az is jobban vedlik.

Hányszor elmondom a férjemnek, hogy nem lenne ilyen problémánk, ha nem engednénk be a macskákat, de annyi kedvességet adnak a ragaszkodásukkal, hízelgésükkel. De szégyellem olyan vendégtől,aki utálja a macskát, mit gondolhat rólunk:((

2012. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hámlik a bőre szerencsére. 1 hónapja lett ivartalanitva. Igen, le lehet szedni, de azért az durva melo, minden nap szűrözni. Most láttam egy olyan kefét, ami drága, de állítólag nagyon jó. Meggondoljuk a párommal, és lehet,hogy beruházunk rá, mert ez így nagyon nem jó.

Igen sokat rosszalkodnak, olyankor mindig felhuznak, de aztán megenyhülök, annyira aranyosak. MErthogy két cica van, amásiknak kevésbé hullik a szőre. És akkor a másik tápot is kipróbálom, hátha attól is jobb lesz. Amúgy mindketttő bundája gyönyörű puha,fényes, csillogó.

2012. jún. 3. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Én macskám szőre is elég rendesen hullik mostanában, én gyakori fésüléssel + cicának való béres cseppel próbálom megoldani a problémát.
2012. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Nincs mit szégyelni!Aki nem tolerálja(vendég)a macskákat meg a szőrüket az nem jön ennyi.Bár engem soha nem érdekelt,hogy mit gondol más..az a fontos,hogy én meglegyek elégedve az életemmel.
2012. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a műtét miatt is hullik a szőre. Egyszer elmentem a bőrgyógyászhoz, hogy hullik a hajam. Első kérdése az volt, hogy volt-e valamilyen műtétem. Mondtam, hogy nemrég szültem. Akkor meg is van a magyarázat, mondta.
2012. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A mi cicánk 9 és fél hónapos ivartalanított nőstény, három hetes kora óta van velem (még cumiztattam is :)) ) és pár napja elkezdett hullani a szőre, de valami eszméletlenül. Kicsit étvágytalanabb is és sokat vakarózik, valamint sokkal lágyabb a széklete. Ma voltunk az állatorvosnál vele és mint kiderült, sikerült csírájában elfojtani egy hugyúti fertőzést. Azt a tanácsot tudom adni, hogy ha szerinted valami nem stimmel a cicával, vidd el dokihoz. Ha beteg egyből kiderül, ha tévedtél és nincs semmi baja nem kell tovább aggódnod. :)
2016. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!