Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etethetem új kismacskámat?

Mivel etethetem új kismacskámat?

Figyelt kérdés

Van egy telljesen átlagos kismacskám,tegnap találtam,még nagyon pici szopna állandóan,tállból nem eszik.

Az anyja a miénk volt de már nem szoptatja,ha tudott is szopni tej nem jött ki a nagymacskából.

Sajnálom szegény kiscicát mert nagyon szép és megakarom tartani.Mit adhatok neki enni?szalámit adhatok?csakmert megeszik de félek hogy valami baja lesz tőle.1napja van meg kb de még nem WC-zett?az baj lehet?a cica tippjeim szerint 1 hónapos lehet,vagy picivel több.


2012. jún. 3. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vegyél neki laktóz mentes tejet a boltban, és azt add neki fecskendőből. Még pici a szalámihoz.Simogasd a hasát, ezzel tudod ingerelni őt a kakilásra, pisilésre.
2012. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha felteszel kepet akkor megmondjuk hogy hany honapos es onnan konnyebb megmondani hogy mivel etesd
2012. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha több mint egy hónapos, akkor már kellene hogy tudjon enni normális kaját is (puhábbakat - pl pástétom, junior macskakonzerv -> ebből nagy darabosat (felnőtteknek valót) ne adj neki, mert megakad a torkán)...A mieink (3an vannak) 1,5 hónaposak, és a 2 felsorolt kaját már nagyon szeretik, de persze szopiznak is emellett :)

Ha még nem hajlandó enni, akkor szerintem kisebb lehet, mint azt megtippelted, pláne ha még kakilni, pisilni sem tud egyedül. Cumisüvegből/fecskendőből adj neki tejporból készített tejet (van ami direkt macskáknak van, de az emberi is jó), vagy laktózmentes tejet, bár ez utóbbit az enyémek utálták...esetleg a sima tejet hígítsd vízzel (fele víz fele tej).

A pisiléshez, kakiláshoz pedig simogasd meg a nemiszerve körül (kicsivel a feneke alatt)

2012. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

5-7 hetes kiscicának már lehet próbálni junior alutasakos tápot adni, de ha kisebb, akkor csak tej és cucliztatva, fecskendőből vagy pici, állatoknak való cumisüvegből (ilyet Tescoban is lehetett kapni)


[link]

2012. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vegyél neki állateledel boltban kapható cicáknak való laktózmentes tejet, vagy tejpótlót.
2012. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Megeszi a szalámit de nem merek már neki adni mivel nem kakil meg semmi.Tejet fecskendőből adom neki,nemtudom igazából hogy meddig etessem szegényt mert félek ha sokat etetem elpusztulhat,ez igaz?

Még fecskendőből se tudom normálisan etetni mert kapkod utánna annyira éhes vagy nemtudom.Simizni se nagyon lehet mert mászkál ha megfogom sír,nemtudom miért lehet mert nagyon éhes.Megpróbálom simizni minnél többet hátha alakít valamit de félek hogy mégse..mennyi tejet adhatok neki kb?

2012. jún. 3. 13:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Fecskendovel vigyazz,nehogy felsertsd a szajpadlasat!

En csumisuveggel etettem a piciket,tejet tettem feloldva vizzel es MEZZEL(az nagyon FONTOS) sok-sok vitamin van benne

Ha utananezel,kapsz recepteket,hogy mivel etesd a picit(mit kell meg tegyel a tejbe)

2012. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
fecskendővel etetem de holnap bemegyek cumisüvegért mert nem nagyon szereti,rágja,szopni akarja nagyon és a fele mellé folyik sajnos.Próbáltam már mindent de még Wc-zni nem láttam és a dobozában sincs semmi.Nem lehet hogy homokot kéne neki betenni?csakmert elszokták ásni.
2012. jún. 3. 23:00
 9/12 A kérdező kommentje:
mennyi mézet tehetek a tejébe?
2012. jún. 4. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért, mit teszel a dobozba? Macskaalom vagy homok. Amíg pici, addig jó a homok vagy föld. Meleg nedves puha ruhával körkörösen simizd a pociját. Nem jó, ha nem kakilt, muszáj neki már, lehet, h azért nyávog. Vagy puha melegvizes (nedves) vattával a fenekét és ingerelheted. Egy ilyen simi után tedd bele az alomba, ahová kakilhat.
2012. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!