Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egy hónapos kiscicát,...

Az egy hónapos kiscicát, hogyan szelídíthetem meg?

Figyelt kérdés
Május 7.-én született a cicámnak egy kiskölyke.Nagymamáméknál vannak a cicák ,szóval nem lehetek mindig melletük.De amikor tehetem és el tudok menni a nagymamámékhoz akkor sokat vagyok a kiscicával.Mici(a nagycica) a szalmában szült,és azóta ott alszanak.Néha Mici kijön enni vagy járkálni,de a kicsi nem.Nem is tudna mert magason van a szalma.Szóval a kicsi csak akkor van kint a mamájával ha kihozom őt.Amikor oda megyek hozzájuk Mici (akit már hónapos kora óta szeretek és a legjobban ismerek) csak nyávog és hív,a kicsicicus pedig fúj.Amikor nincs a mamájával a kiscicus akkor keresi (nyávog) de néha nem és akkor rendesen tudok vele foglalkozni.Na azt szeretném megkérdezni,hogy hogyan szelídíthetném meg.Ha simogatom nem nagyon figyel és szerintem nem is nagyon jó neki.A többi kiscicával is eleinte így volt ,de velük már egyre jobb lett a kapcsolatom és ilyen idős korukra már rendesen kijöttünk egymással.Szerintetek mivel szelídíthetem meg ,és mivel érhetem el ,hogy szeressen engem úgy mint az édesanyja? A válaszokat előre is köszönöm!

2012. jún. 9. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kis májkrémmel egyből meglágyulhat a szíve, vagy valami más pépes ételtől :-)
2012. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szia!

Ha ennyire fél, szerintem először csak szoktasd meg vele hogy körülötte vagy, aztán ha megnyugodott megpróbálhatod simizni, szeretgetni. Vagy adj neki valami finomságot (pl tejet). Ilyenkor a türelem a legjobb :)

2012. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
tegnap este adtam neki tejcsit (és kicsit a nózijára kentem hogy tudja milyen íze van és aztán kezdjen el enni) ,de nem evett.Akkor csak szokjon? De mért fúj rám? :(
2012. jún. 9. 10:07
 4/13 anonim ***** válasza:
Még szokatlan/idegen neki az ember.Minél többet lásson téged,sok simi és pár nap alatt megszokja a napi kontaktust az emberrel.
2012. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Vagy esetleg lehetne trükközni, hogy előtte jól megölelgeted az anyját, így a kicsi érezni fogja rajtad a szagát és nem leszel neki annyira idegen. Nekem néha bejött. ^^
2012. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én már pár napos koruktól simizem a kicsiket, naponta sokáig vagyok velük. Teljesen megszoktak, de a simit nem szeretik. :) Rámásznak a lábamra meg ott vannak a sarkamba, de a simi nem igazán érdekli őket, hisz az anyjuk még nyalogatja őket. Szerintem csak hozd le őket a földre, ülj le és szépen nézegesd őket, vagy ha unatkozol olvass. Én órákig eltudnám nézni őket.
2012. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sokat szoktam lenni velük.Főleg így ,hogy a nagyimnál vagyok.Tegnap este a kiscica evett egy kis tejcsit.Abban már egy kicsit fejlődött a viszonyunk,hogy nem fúj már rám.Szerencsém volt ,amikor pont akkor vettem az ölembe amikor álmos volt.Sajnos nem marad az ölemben,de úgy aludt l ,hogy közben simogattam.Nagyon szokott figyelni amikor az anyukáját simogatom.Amúgy ő sem szereti ,ha simogatom és ha az ölemben van.Játszani is csak úgy játszik,ha verekszik az ujjammal.És még egy dologban segítenétek? Nem tudom megállapítani a cica nemét! :(
2012. jún. 17. 09:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Hím

A végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz);

a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van.


Nőstény

A hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el;

első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő.

2012. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ezzel sem tudom eldönteni.Leírom:a végbélnyílás alatt (nem közvetlenül ) van egy fekete pont alatta nincs semmi és nem kapcsolódik össze.
2012. jún. 18. 06:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor az lehet kandúr csak még nincs ott a golyója :)
2012. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!