Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik növényi anyagokból...

Létezik növényi anyagokból készült macskaeledel?

Figyelt kérdés

Hol tudok ilyet szerezni, ha van?

Csak kíváncsiságból.



2012. jún. 10. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szójából biztos csinálnak, de adhatsz neki te is szójakockát.
2012. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb macskakaja növényi anyagokból készül, mert azok olcsóbbak a húsnál. Pedig a macska ragadozó, nem növényevő.


Inkább adj neki magas hústartalmű tápot.

2012. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy vannak növényi anyagokból készült eledelek,én legalábbis még sose hallottam róluk.A macska húsevő,inkább egy magas hústartalmú tápot válassz.
2012. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Pontosabban túlnyomórészt növényi anyagokból állnak. Főleg a gabona és a szója gáz, mert allergiát okozHAT.


Ne próbálj egy ragadozóból vegetariánust nevelni, mert rámehet az egészsége. A macska és ősei évmilliók óta húst esznek.

2012. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Harmadik: Akkor nézd meg pl. a Kitekat és hasonló konzervek és száraztápok hústartalmát. 4% körül vannak. De még a Royal Canin tápok első néhány alapanyaga is növényi forrás.
2012. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

A macska ragadozó,húsevő nem vega.Ha ilyen életet akar valaki az állatának akkor ne tartson macskát.

A nyers hús a legjobb táplálék a macskának vagy a nagyon magas hústartalmú eledelek.

2012. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondtam én olyat, hogy vegára akarom nevelni? Ne csavarjuk már ki a kérdést, naaaaaa!!!!
2012. jún. 10. 11:39
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem mondod meg, miért kérdezed, ne csodálkozz, ha pár válaszoló ilyen következtetésre jut. :) Egyáltalán, hogyan jutott eszedbe a kérdés?


Nincs semmi értelme vagy haszna a macskát (csak) növényi eredetű étellel etetni. Kára viszont jócskán van. Amennyi növényi eredetű élelmet a macska fogyaszt (pl. a zsákmányállatok gyomortartalma, fészekből rabolt tojás stb.), annyi van a jó minőségű tápokban. Nézd meg pl. az Orijen, Acana és hasonlók alapanyagait:


Csirkehúsliszt, russet burgonya, friss csirkehús, borsó, friss csontozott tavi fehérhal, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal és rozmaringgal), friss egész tojás, napon szárított lucerna, friss süllő, lazacolaj, spárgatök, alma, sárgarépa, répalevél, tengeri bionövények (ujjmoszat, hólyagmoszat, vörös pálmaalga), borókabogyó, tőzegáfonya, fanyarkabogyó, fekete ribizli, angyalgyökér, cikóriagyökér, vörös lóhere, vörös málna levele, gyermekláncfűgyökér, borsmentalevél, körömvirágszirom, kamillavirág, rozmaringkivonat, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium + vitaminok és ásványi anyagok.

2012. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:

Létezik vegetáriánus macskakaja, a PETA kampányol vele, hogy szoktasd rá a macskád mert akkor nem kell miatta állatoknak elpusztulnia. Én is ellenzem a dolgot, de ha már ez volt a kérdés, akkor a válasz az, hogy létezik. Szerencsére nálunk nem jött még divatba.


[link]

[link]

2012. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, 9-es. Egy ilyen választ vártam.


Eszem ágában sincs rászoktatni senkit semmire.

2012. jún. 18. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!