Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehet eltávolítani a...

Mivel lehet eltávolítani a kulancsot a cicám nyakából?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kézzel, vagy az erre való kanállal. Megfogod, és egy határozott mozdulattal kirántod. Ne nyomd össze a potrohát, arra vigyázz.Nyúlj mélyen a körmöddel a cica nyaka, és a kullancs közé.

.

2012. jún. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 borcsi02 ***** válasza:
Mi sima kozmetikai csipesszel szedtük ki,szerintem könnyebb megfogni ezzel,mint kézzel(a kullancskiszedő szerkezetkével én csak bénáztam),főleg ha még nem szívta meg magát nagyon és kisebb. A lehető legközelebb a bőrhöz,a kullancs "nyakánál" próbáld meg megfogni ,aztán az óra járásával ellenkező irányban csavard,közben határozottan húzd kifelé. Ha nem téped nagyon,akkor elvileg kijön egészben,és remélhetőleg nem szakad bele a feje. Amit előzőleg írtak,hogy nem szabad nyomorgatni a potrohát,az tényleg fontos,mert visszapréseled a tartalmát a cicába,talán ezért is jobb a csipesz.Utána én mindig fertőtlenítem alkohollal meg lánggal a csipeszt,persze nyilván nem saját használatra:),erre külön tartunk egy darabot.
2012. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tavalyelőtt vettem az O'Tom nevű kullancskiszedő csipeszt, azóta azt használom. Valamelyik állatos áruházban vettem (a Bécsi úton lévő bevásárlóközpontban, talán Freshnapf), a csomagolására a www.otom.com cím van írva. Egyszerű használni. Akkor ezres volt két darab.
2012. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kezeddel!!! Megfogod, és kicsavarod, vagy csak kihúzod.. ha benne marad a feje nem baj, csak a potroha mérgező...
2012. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!