Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon hullik a szőre. Mit...

Nagyon hullik a szőre. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 éves ragdollom van. Mikor elhoztam a tenyésztőtől, direkt rákérdeztem, hogy mennyire hullik a szőre. Azt mondta, ő eddig egyik macskát se fésülte, mert egyszerűen nem csomósodik a szőre, meg nem hullik. Na most az én macskám már kb. fél éve iszonyat hullajtja a szőrét, hetente végig kell mennem kefével a bútorokon, annyira hullik. Arra gondoltam, hogy lehet vitaminhiánya van. Macskafű ezen segíthet? Kitekatot kap, abban elvileg van valamilyen vitamin. Szigorúan benti cica.
2012. jún. 13. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Akitől elhoztad a cicát az kicsit se ért a fajtához,de a macskákhoz se.

Amelyik macska szőrös annak hullik is.Amit tenni tudsz az az,hogy jobb minőségű tápot adsz a cicának(pl:royal canin,acana,orijen.stb..)

Ilyenkor vedlenek a cicák,naponta átfésülöd,néha megfürdeted és nem lesz vele gondod,de szőr az mindig lesz,azt porszívózással tudod takarítani.

2012. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vicuska87 ***** válasza:
70%

Kitekatot?


Hát ha main coon-od van, akkor megérdemli a kiváló minőségű tápot!

Tudtommal a main coon hosszú szőrű, és vedléskor, naponta kell fésülni.

Én az én cicámat, aki egy exotic, 1 héten keresztül napi 40 percet fésültem, és így 1 hét alatt letudtuk a vedlést.

2012. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
van ez a furminátor, én még nem próbáltam, de sok jót hallani róla!
2012. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves második, nekem ragdollom van, kicsit másabb a szőre mint a maine coon-nak :) Köszi szépen azért. Fésülni én is szoktam másnaponta, de mindhiába. A furminátorra én is gondoltam, csak kicsit drága, de szerintem ki fogom spórolni. Várom a többiek válaszát is!
2012. jún. 13. 15:21
 5/7 Vicuska87 ***** válasza:

Bocsi, nem tudom, miért írtam main coon-t.

Szóval a ragdoll is vedlik. Én nekem nem használt a furminátor, egy jól kiválasztott fésű 100x többet ér.

2012. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy vitaminhiány.Kitekat helyett valami más tápot ajánlanék,de a tápválasztás attól is függ,mennyi pénzt tudsz rászánni.Nagyon olcsón is lehet jó tápot kapni.
2012. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz valami olyan táppal, ami kifejezetten a fajtának készült. Ha nem találsz, akkor olyasmi kéne, ami a szőrt erősíti. A Royal Canin-nak biztosan van ilyesmije. Már, ha megeszi, mert az enyém például (sima cirmos) hozzá se szagol :)
2012. jún. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!