Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek kutyát, vagy...

Szerintetek kutyát, vagy cicát válasszunk lakásba?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutyát akartok tartani, akkor kutyát, ha macskát, akkor macskát. Össze sem hasonlítható a két faj, mások az igényeik, mást tudnak nyújtani. Döntsétek el, melyikre van igényetek, és melyikkel tudtok kielégítően foglalkozni.
2012. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
mik az elvárásaid? a macska egész nap alszik (nálunk) a kutyát vinni kell sétálni....
2012. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
a kutya nagyobb felelősség, de szerintem nagyobb öröm is, de lakásba cica való és ha cicás vagy, akkor az is ugyanakkor öröm :)
2012. jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre valóban nehéz választ adni, de szerintem inkább macskát (esetleg később választhatsz mellé kutyát is, ha mégsem bírod nélküle).

A kutyát naponta többször le kell vinni sétálni és míg kicsi sokat rág, félő, hogy kárt tesz pár dologban a lakásban. Ráadásul ha elrontod a nevelését egész nap ugat és kaparja az ajtót, míg haza nem érsz stb.

Ha azt sem tudod egyértelműen eldönteni, hogy milyen állatra vágysz jobban, akkor én a macskát javaslom így elsőre. A cicák is aranyosak, a mieink még többéves korukban is játékosak, nem csak alszanak egész nap.

Ráadásul a macskánál megteheted, hogy ha rossz kedved van vagy tiszta jég az út, vagy esik az eső stb., akkor otthon maradtok. A kutyát akkor is le kell vinni. És a macskák egyébként is jobban tűrik a lakásban való létet.

2012. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Cicák hisztisek, követelik hogy simogassad őket, nap mint nap a lábad körül mászkálnak, mindenhonnan nehéz őket kiszedni, csak alszanak és bedurciznak hogyha több mint 2 percen át simogatod őket..

A kutyákat meg le kell vinni napi 4x-5x és a macskák ellentéte

2012. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz dönteni?


Akkor ajánlom figyelmedbe ezeket a szempontokat:


[link]


[link]


[link]

2012. jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes, az én macskáim egyáltalán nem ilyenek, mint amiket itt leírtatok.

Alig látom őket aludni, mindig itt ülnek és figyelnek, nyávogni is csak néha szoktak, ha látják, hogy visszük nekik az ételt. Elvannak maguknak, csak ritkán dörgölőznek hozzánk, ha pedig elkezdem őket simogatni, még 40 perc elteltével is dorombolnak közben. :)

Szóval az enyémekkel semmi probléma nincsen, nem hisztisek, kényesek. Rengeteg cicám volt már régebben is, legalább 15 összesen, az enyémek mind ilyenek voltak. Szerintem nevelés kérdése is.

Nem ugrálnak fel sehová, nem rágják ki minden élelmiszer csomagolását, tök nyugisan lehet velük együtt élni. Annyi, hogy néha ha éhesek vagy nagyon unatkoznak akkor nem lehet tőlük lépni, mert folyton odajönnek, hogy foglalkozzunk velük és láb alatt vannak. Ez olykor zavaró tud lenni, ha pl. sietned kell, vagy nagy és nehéz csomagokat cipelsz. De ha kétszer-háromszor idegesen rájuk szólsz, akkor félrevonulnak és lehet őket simogatni később. Én más negatívumot nem tudok róluk mondani, ez is csak olyan kis kellemetlenség, ami csak akkor zavar, ha már alapból ideges vagyok, amúgy aranyos.


(Azért hozzátenném, hogy a kutyákat is nagyon szeretem, az enyém már sajnos eltávozott, de tiszta szívemből szerettem/szeretem. Szóval ismerem mindkét oldalt, nem akartam a macskák mellett kampányolni, de szerintem az jobb választás lenne, pláne házba.)

2012. jún. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Macskát. Nekünk kb 10 éve mindig van macskánk és annyi szeretet adnak, hogy csak na :D Amikor nézem a TV-t mindig jön fel az ágyra mellém és bújik, dorombol. A macskák nagyon megtudják nyugtatni az embert ahogy a mellkasodra fekszik és dorombol, meg persze máshogy is :)

Szerintem egy macska sokkal jobban megtudja hálálni, hogy van hol laknia és sokkal jobban kitudja magát fejezni :D

2012. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 S:a:ó :a:g: válasza:
49%
Én a cicát javaslom, mert könnyebb szobatisztaságra tanítani,DE JÓL GONDOLD MEG HA ÁLLATOT SZERETNÉL A LAKÁSBA TARTANI, HISZEN NEMCSAK JÁTSZANI ÉS SIMOGATNI KELL, HANEM GONDOZNI IS ALMOT KELL CSERÉLNI, FÜRDETNI IS KELL.
2012. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem kutya mert a kutyával lehet hogy többet kell foglalkozni de sokkal többet tud adni mint egy macska.a macska egész nap csak döglik az ágyon.lusta, és lehet hogy nem hallottatok róla de a macskák 1 éves koruktól amikor már ivarérettek akkor nap mint nap átlátszó folyadékot spriccelnek a nemi szervükből szőnyegre, padlóra hogy jelezzék hogy ivarérettek.én utálom a macskákat, és nekem volt kutyám is a kutya 100-szor jobb egész nap játszik veled, nem karmol meg mint a macska, és sokkal cukibb meg játékosabb.szerintem LEGYEN KUTYA.
2012. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!