Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz lesz-e az a cicának...

Rossz lesz-e az a cicának (6-8 hetes kicicca), ha addig kertben nevelték, de utána lakásba fogadom magamhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kismacskát venni, szobatiszta, emberhez szokottat. Ilyen kis korban ugye nem lesz neki rossz, ha kertből egy nagy lakásba kerül?
2012. jún. 13. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Nekem 8 évig volt perzsa macskám és lakásba élt mindig. De méghogy a macskák nem hűségesek..Földszinten éltünk albérletbe és kifeküdt mindig napozni az ablakba.Néha sajnos kiesett,és ott ült addig az ablak előtt míg a nagyszüleim át nem jöttek a kutyáért. Volt hogy szomszéd rakta be az ablakon,mert addig ott nyávogott:)

Szóval nem volt benne ilyen vágy hogy kalandozzon,imádott mellettem lenni,együtt aludtunk,rengeteget játszottunk,megszakad a szívem ahogy ezeket a sorokat írom,mindjárt elbőgöm magam úgyhogy abbahagyom...

Jó helyen lesz nálad ne aggódj,magassabb lesz az élettartalma is mint egy kalandozós macskának:)

2012. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

6-8 hetesen rendes tenyésztő nem fog neked odaadni egy kiscicát. Ilyen korban még az anyja mellett a helye, 12 hetesen választhatóak el... Szobatiszta meg végképp nem lesz ennyi idősen, pláe, hogy azelőtt kertben tartották.


Szerintem még olvasgass a macskatartásról, aztán térj vissza a témára.

2012. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz rossz neki, hiszen még igazán hozzá sem szokott a kerthez. Ha több évesen kerülne kertből a lakásba, az jobban megviselné. Nekünk van ilyen cicánk, sokáig nagyon vágyódott ki, de a biztonsága érdekében (idegen kutyák) nem merjük kiengedni.


Viszont a 6-8 hét valóban szörnyen korai, várjál még vele egy kicsit. Arra ügyelj, nehogy ivartalanítva adja neked a cicát, mert ilyen fiatalon gondok lehetnek belőle. 6-8 hónaposnál horábban ne engedd ivartalanítani.

2012. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Miért is lettem lepontozva?

(2. komment)

2012. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, pár héttel idősebb cicát keresek akkor.


(ps.: én nem pontoztam le senkit)

2012. jún. 13. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Egy kerti cicáról van szó.Nyugodtan hozd el most hiába 8 hetes.Nem lesz semmi gondja a lakással,sőt imádni fogja a kert után.Aloltácát mutasd meg neki,hogy oda végezze a dolgát,de ezzel nem szokott gond lenni.
2012. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen jó lesz neki. Nálam lakott egy cica, aki utcáról került hozzám, nagyjából 1 évesen. Kifogástalan szobacica lett, kiegyensúlyozott, jókedélyű.
2012. jún. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!