Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát felvihetek buszra...

Kiscicát felvihetek buszra dobozba?

Figyelt kérdés
Vonaton tudom, hogy szállíthatom, de IC-n is?
2012. jún. 23. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt minden kérdésedre találsz választ. Csak meg kell keresni.

2012. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezzel nem segítettél, köszi...
2012. jún. 23. 15:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, szállíthatod!Mi is így hoztuk.Nem kell neki jegy sem, csak egy dobozka.Bár mi ölben hoztuk.
2012. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az IC-kre sajna tilos állatokat felvinni...
2012. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnád. 2 osztályú személykocsin zárt hordozóban lehet állatot szállítani, díjmentesen.


IC-n csak kutyát nem, kivéve ha szolgálati vagy vakvezető.


Itt elég világosan le van írva.

[link]

2012. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok: annyit segítettem, hogy hol találod meg a szabályokat. Miért várja el x ember, hogy más keresse ki az őt érdeklő dolgokat? Olvasni tudsz, ha értelmezési problémád van, akkor jelentkezz!
2012. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szóval akkor buszon is lehet, meg IC-n is. ugye? dobozban...
2012. jún. 24. 16:02
 8/10 anonim válasza:
Buszon igen, de IC-k közül csak azon amire csak helybiztosítása nélküli pótjegyet lehet venni. Én egy hónapja utaztam IC-n a cicámmal Pest és Szeged között és a kalauz szépen áttessékelt a sima személykocsiba, mert hogy semmilyen állatot nem lehet felvinni az IC kocsikba és még azt is mondta örüljek, hogy vannak hátul sima vagon is különben le kéne szállnom...
2012. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.

2012. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-nek: ezt linkeltem be én is. Ebben viszont sehol sincs leírva, hogy bármilyen IC-re ne lehetne MACSKÁT hordozóban szállítani. Úgyhogy kérdező, vigyed nyugodtan. De ha még mindig nem vagy biztos benne, hívd fel telefonon a MÁV információt és tőlük tudd meg ugyanezt.
2012. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!