Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 és fél hónapos a lánycicánk...

2 és fél hónapos a lánycicánk és teljesen megvadult! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fél hónapja kezdődött, hogy kezdett a cicánk megvadulni: nem hagyja, hogy simogassuk, teljesen fel van pörögve (bár a kismacskák mind ilyenek :]), ide-oda rohangál, folyton karmol, aztán idővel már vaddisznó módján harapdál, tiszta seb vagyok én és az öcsém is.

Anyura hallgat egyedül, apára meg ránk nem.

Az oké, hogy mi gyerekek vagyunk, de attól még nem tudunk mit tenni, anya szintén.

Letettük már a kanapéról, mondtuk neki, hogy nem szabad, de persze, oda se bagózik.


Kérlek, segítsetek!


L/18


2012. jún. 25. 12:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
üsd agyon
2012. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Annak semmi értelme...

Nem nevelődik, hanem félni fog tőlünk.

2012. jún. 25. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
ha azt mondod a cicának h nem szabad azt nem érti! mi mindig a seggére csaptunk, persze nem nagyot, és hamar megtanulta, egyáltalán nem félt tőlünk. ha karmol meg harap nem lehet hogy játszani akar veletek?? próbáljátok simogatni amikor nyugton van
2012. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rossz hozzáállás, ez nem egy kutya, hogy megmond neki mit csináljon.

A macskáknál pont fordítva működik, növelni kell az önbizalmukat, és rá kell őket venni, hogy maguktól csinálják azt, amit szeretnél, hogy csináljon.

Először is ott kezdődik a dolog, hogy meg kell szelídíteni, (ha már így elvadult) ugyanis a macska közel sem annyira háziasított állat, mint a kutya, és az ilyenekkel majdnem úgy kell bánni, mint a vadállatokkal.

(És ez egyáltalán nem kis feladat, általában évekig szokták tanulni!)

Szóval a lényeg, hogy ne legyél rámenős, soha ne éreztesd vele hogy sarokba van szorítva, ne erőltesd rá se magad, se az akaratodat. Egyél aludj vele együtt, csak pozitív dolgokat csináljatok.

Ezek elég "finom" dolgok, és tényleg egy külön szakma. Pl ha simogatás közben látod, hogy idegesen kezdi mozgatni a farka végét, az számára teljesen egyértelmű jelzés, hogy elege van belőled, hagyd békén. Ha ezeket nem veszed észre, akkor esélytelen hogy javuljon a kapcsolat.

A napi rutinba tartozzon bele, hogy kajázás előtt játszol vele valami kergetőset, hogy kiugrálhassa, kivadászhassa magát. Kajázás után pedig háborítatlan csendespihenő a program.

A kanapéról, egyéb helyekről nem letiltani kell, egy macska 3 D-ben mozog, nem padlócirkáló. Ezt szintén súlyos önbizalomvesztésnek éli meg. Biztosítani kell neki, hogy mászhasson.

Tulajdonképpen az optimális az lenne, ha az egész házban, de minimum 1 szobában (ahol a társasági élet zajlik) végig össze-vissza tudna mászkálni a magasban.

Szekrénysor tetején, könyvespolcon, karnison, végig fent a mennyezet közelében, hogy anélkül tudja körbejárni a szobát, hogy le kellene jönnie a földre.

Szoktatásként játszhatsz vele a magasban, vagy tehetsz oda ismerős dolgokat, hogy érezze a szagukat.


A lényeg, hogy az önbizalmát, és a bátorságát kell növelni, hogy elnyerd a bizalmát. Jelenleg valószínűleg a félelemtől, az önbizalom hiánytól, és a bizalmatlanságtól támad.

Ez nem feltétlenül azért alakult ki, mert tudatosan rosszul bántatok vele, mint mondtam, a macskákat (egyedtől függően) van hogy meg kell szelídíteni, mert túl érzékenyek, túl vadak.

Elég az is, hogy ha túl harsányak voltatok vele, vagy olyankor vetted fel, mikor nem akarta, vagy nem hagytad elmenni, vagy bármilyen módon túl rámenős voltál vele.

A legjobb tanács, hogy figyeld az állatokat, hogy viszonyulnak egymáshoz. Nem sikoltoznak, nem utasítgatják egymást, nem érnek egymáshoz, a másik engedélye nélkül. (az engedély a lelkiállapottól függ)

Ha ezt átveszed, 100% hogy javulni fog a helyzet.


Bocs, ha hosszú lett, csak elég fiatal macska, és gondoltam még vissza lehet fordítani a folyamatot, és megéri leírni. Mert ha így nő fel, akkor felnőtt korában sokkal nehezebb lesz megszelídíteni.

2012. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Az én cicalányomnak is volt egy ilyen korszaka, olyan volt mint egy " kiskamasz". Hisztizett, őrült módon rohangált, karmolászott. Mi is elkaptuk és egyrészt a karmaira koppintottunk és mindig mondtuk karmokat be! A másik kapott olykor a fenekére is egy kicsit, de mindig elmagyaráztuk miért és mindig következetesen csináltuk. Még mindig őrült módon rohangál, de nem haram, nem karmol és tüneményes kiscsicalány lett. Dörgölőzik és nyávogva hátra dobja magát, hogy simogassuk. Ez később olyan 5-7 hó között megint elő jött "nagykamaszkor". De szép neveléssel kinövik. 3 cicám van 2 fiú 1 lány:)
2012. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Bizonyos viselkedésről való leszoktatás is másként működik, mint a kutyáknál. A kutya megérti, hogy te vagy a góré, elfogadja, és azt csinálja, amit mondasz.

Egy macskától totálisan logikátlan elvárni ilyet, ha főnökösködni akarsz rajta, romba döntöd az egész viszonyotokat, és búcsút inthetsz a bizalomnak.

Egyszerűen nem fogadja be az elméjük ezt az állapotot.


A leszoktatás egyik hatásos módszere a negatív társítás, (mint a kutyáknál) viszont nem jó, ha a negatív dolgot veled köti össze. Tehát meg kell ijeszteni, mikor épp rosszat csinál, de jó alaposan.

Mondjuk 2 fedővel cintányérozol egyet a háta mögött, vagy más messzebbről irányítható dolgot is ki lehet találni.

A lényeg, hogy ne fenyegetésként élje meg a dolgot, hanem csak megijedjen.

2012. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló módszere se a testi fenyítésről szólt, hanem a meglepetésről, a váratlanul más hozzáállásról, a megváltozott hangulatról. Ezeket érti meg a macska.
2012. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

nem azt mondtam h agyon kell ütni a cicát vagy ilyesmi! a seggére csapás annyi hogy hozzáérsz hirtelen, nem erősen, ez is ilyesztésre szolgál, amiből 2-3 alkalom után tanul

2012. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm az összes hozzászólást! :)

Mindenki, aki írt, a tanácsait megfogadom.


Megjegyzés:

Már úgy ahogy észreveszem, ha ideges. Pl. ha a füleit hátrahajtja, akkor az azt jelenti, hogy kezd bevadulni és le kell tenni az ágyról, hogy lenyugodjon. Vagy ha a farkincáját mozgatja: ha csak kicsit, annyira dühös, ha jobban, akkor még ingereltebb.

Amúgy sokszor alszok vele, egész sokat van a szobámban, sőt, reggelente ő jön felébreszteni. :D

Az étel előtti játékot megfogadom, a pihenője mindig megvan kajólás után. :)

Az egyik virágcserepet leszedtük, ami a lépcsőnk mellett van, hogy odaülhessen nézelődni. A földszinten legtöbbet a nappaliban tartózkodik, hiszen ott vagyunk a leggyakrabban.

Minden bútoron mászkálhat, ahol csak kedve tartja, kivéve az étkező- és a konyhaasztalon persze. (Oda nem is tud felmászni.)

A kisasszony kedvenc alvóhelye az étkezőasztalnál lévő egyik szék. Most is, velem szemben alszik. :)


Kérdés: Félelemkeltésnek jó az is, ha tapsolok egy hatalmasat, mikor éppen harapdál? Ezt közvetlen mögötte gondolom.


Még egyszer, köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 26. 10:07
 10/11 anonim válasza:
nekem is ilyen volt ezzel nem lehet mit tenni,,egyszer majd kinövi nekem is így volt
2012. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!