Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeretném ivartalanítani...

Si-Ta kérdése:

Nem szeretném ivartalanítani a macskám. (Sok rosszat olvastam róla. ) Van valami más megoldás?

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hagyod, hogy (ha lánycica) szüljön fél évente, és magadra veszed a gondot, hogy elajándékozz sok-sok kiscicát, vagy ha fiú, akkor jelöli a helyét lépten-nyomon, aminek a szagát neked és az először még sűrűbben, majd kevésbé sűrűn, majd egyáltalán nem jövő vendégeknek kelljen szagolni.
2012. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rosszat olvastál róla,ugyan? Semmilyen hátránya nincs,csak előnyei. Nem lesz méhrákja,gyulladása,ha fiú nemfog mindent összevissza jelölni,kóboroklni és más macskákkal verekedni. ha nőstény nem fogja évi kétszer ontani magából a kölyköket,akik aztán az utcán végzik vagy elpusztulnak,tovább szaporodnak.

Más megoldás nincs. Ivartalanitsd ki,sokkal jobb lesz neki. Ezek az állatok nem örömszerzés céljából párzanak ,vagy mert a kis micike már nagyon szeretne kismacskákat,hanem mert az ösztöneik vezérlik őket. És egy ivaros macska megőrül,folyamatosan stresszel hogyha nem pározhat.

2012. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Lány cicáról van só és már kétszer szült!(gyönyörű vörös cicákat!Mind jó helyre kerültek.)A rossz? Lányoknál áll terhesség,öregkorban emlőrák több nem jut az eszembe.Volt egy vörös kandúrom megműtettem, utána még kétszer húgykővel, a harmadik elvitte! Ezt nem akarom.Egyébként a lánycica Menhelyről van!(A kutyám is!)
2012. jún. 25. 15:42
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Nekem kandúr cicám van és lakásban.Nincs ivartalanitva,de nem is jelöl,nem is büdös se semmi.1 éves,remélem ez igy is marad.
2012. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha kiveszik a méhét nem lehet álvemhes, és rákos sem azon a testrészén.
2012. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem is kandúrom van, szintén nem büdös, és nem is jelölget. Három éves.
2012. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ha menhelyről hoztad,nem kötelező ivartalanítani? Bocsi de elleted a macskádat így,hogy láttad mennyi van a menhelyen.Ja mostmég mind jó helyre került,de belegondoltál,hogy az ő utódaikkal mi lesz?és azokéval?

Ezen kívül az ivartalanítás után NEM lesz álvemhes,és méhgyulladást sem fog kapni mivel nem lesz neki olyanja. Ezen kívül baromi nagy megterhelés a szervezetének a terhesség,ellés,szoptatás. Ez rossz neki. Az,hogy gyönyörűek még nem jelenti azt,hogy genetikusan ne hordoznának valami nyavalyát,vagy hogy ne párosodnának a saját rokonaikkal.

Az emlőrák teljesne független az ivartalanitástól. Kérlek ne ellesd többet a macskádat,ez éveket vezs el az életéből,tudtad? A húgykő megelőzhető azzal,hogy normális táppal eteted nem whiskas meg hasonló adaékanyagos fosokkal. A nőstényekre egyébként nem jellemző a húgykövesség.

2012. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kiscicák Budapestről Szegedre illetve Pécsre kerültek.Pont azért tettem fel a kérdést, hogy ne legyen több.De nincs 25000.-forintom! A rokkant nyugdíjból nehéz félre rakni!De ez egyedi problémám.Arra lettem volna kíváncsi, hogy biztonságos gyógyszeres kezelés van-e? Apránként talán tudom finanszírozni a kiadást.
2012. jún. 25. 16:16
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocs de találtam 8000-ért is ivartalanítást.
2012. jún. 25. 16:18
 10/17 anonim ***** válasza:
A menhelyről ivartalanítási kötelezettséggel hoztad el! Miért szegted meg a szerződést? Kár, hogy nem ellenőriztek!
2012. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!