Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáimat kidobják otthonról!...

Macskáimat kidobják otthonról! Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Egy éve van 2 macskánk, azért lettek mert a nagymamám sokat van egyedül szereti a macskákat, és elfoglalkozik velük, lefoglalja magát a gondozásukkal! Normális, néha csalafinta, de jolnavelt macskák! Nagyon szeretem őket!!!Én ausztriában dolgozok, csak egy-egy hónapot lakok itthon egy évben! Ma jöttem haza, pár nap és megyek vissza. Ma bejelentette a tesóm, hogy ki fogja "dobni" itthonról a macskákat, mert, hogy mennyi betegséget el lehet tőlük kapni! és tudom, hogy ha elmegyek itthonról akkor meg is teszi, pedig állítólag szereti őket! Mit tudok tenni ilyen helyzetben?Barát, családtag nem jöhet szóba!

Légyszi segítsetek



2012. jún. 25. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi esze van a testvérednek, nagyjából semmit sem tehetsz... :( Esetleg megtanítod kezet mosni és takarítani, mert úgy semmilyen gondot se kéne, hogy okozzon két oltott macska...
2012. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Hát, három dolgot tudok elképzelni: vagy beletörődsz,vagy kiviszed magaddal őket, vagy szólsz valami környéken lakó vagy az odamenetelt és az állatok elszállítását,etetését-gondozását vállaló ismerősödnek,hogy fogadja be őket.


Negyedik megoldás nincs, a negyedik megoldás az,amit szeretnél elkerülni: hogy a tesód vagy kidobja a macskákat, vagy megmérgezi őket, vagy elaltatja őket állatorvossal(ez humánusabb,mint bármilyen egyéb - a Btk. által is büntetett- állatkínzás), esetleg szólhatsz valamilyen helyi állatvédő csoportnak,állatmentő egyesületnek,ha van ilyen a környékeden.Egyébként hol laksz?

2012. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a macska be van oltva, féregtelenítve van és van bolha nyakörve nem kap el tőlük semmit. Talán elmondhatnád neki, hogy állatokat kidobni ma már büntetendő. Befenyítheted az állatvédőkkel -persze tudom még nem 100%-os a rendszer- de próbának megteszi. Mellesleg nehogy már ne legyen ehhez egy szava se a nagymamának. Talán ő is kitehetné a tesód szűrét ha sokat okoskodik. A nagyinak is kell elfoglaltság és ha a tesód eddig elviselte a cicákat akkor talán nem egy év múlva kéne reklamálni mert azok is élőlények érzésekkel.
2012. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tesód valamiért gonoszkodik veled, csak meg akart valamivel bántani. Ha nem szeretné a macskákat, akkor már rég kidobta volna őket, amikor nem voltál éppen otthon. Egyébként meg a BKV-n vagy az utcán ezerszer több betegséget el lehet kapni, mint a macskáktól! A macskák nem ülnek fel buszra utazgatni, nem kerülnek kapcsolatba napi ötezer emberrel, egyszerűen nincs honnan emberi betegséget összeszedniük. A macskabetegségek (vagy más állatok betegségei) meg emberre nem veszélyesek. A fertőző betegségek mindig csak fajon belül terjednek, pl macska vírus kutyára nem veszélyes stb. Szóval a tesód csak meg akart bántani valamivel, lehet, hogy irigyel, hogy külföldön élsz, de ezt ő sem gondolja komolyan, hogy "betegség" miatt ki akarja tenni a család háziállatait.
2012. jún. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!