Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Baranka kérdése:

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés
Sajnos valószínűleg meg kell válnom tőle. Ismerősök közül nem kell senkinek, menhelyen nem veszik be mert tele van, utcára nem rakhatom ki mert állatkínzás lenne ugyebár, lakásban nem tarthatom,mert gyerekem van és minden felé hullatja a szőrét meg büdős van tőle. Ha kint van a kertben akkor elszökik a régi lakásunkhoz (ott is piszkálnák a régi szomszédok:-( ). Mit tudtok tanácsolni mit csináljak vele?

2012. jún. 26. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Macskát igenis lehet gyerek mellett tartani. Rengetegen teszik és senkinek semmi baja nincs tőle. Miért ne tudnád te is?
2012. jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is gyerekem van, macskusz szőrét tisztítom rendszeresen, valamint abszolút nincs büdös tőle. Panelban lakunk. Miért kéne megválnod szegénytől?
2012. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is bent volt a macska, egész gyerekkoromban, most 20 vagyok, soha semmi bajom nem volt tőle. Elég, ha naponta porszívózol, áttörlöd a bútorokat, adsz féreghajtót meg bolhairtót a mcskának, így semmi baja nem lesz a gyereknek. Max ne engedd, hogy bemenjen a kicsi szobájába, ez így pont elég. Ne szabadulj már meg tőle, neki te/ti vagytok a családja, nincs senkije..
2012. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Lehet,hogy most itt meg lincselnek,de ha nekem gyerekem volna,akkor nehogy már a macska fontosabb legyen.Igen is mindenféle betegségeket terjeszthet a macska pisi.Nem beszélve,hogy nyalogatja magát és a seggét utána gyerek hozzá nyúl stb.

A házi kedvencek nagyobb tízen éves gyermeknek való és nem kisbabáknak!

Hány éves a cica?

2012. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó: ilyen alapon mindne ember kirakná a macskát, akinek kisgyereke lesz. Ez mégsem történik meg mindenhol. Akkor ők mégis hogy élik túl?
2012. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10%
Ha a te gyereked meg betegedne a macska miatt nem hinném ,hogy osztanád az észt itt!
2012. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Amandaroza ***** válasza:
10%
Ha az én gyerekemről volna szó,hát én sem kockáztatnék a macska miatt!
2012. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
Én nem oszton az észt csak kiváncsi voltam. Rengeteg család van akinek előbb van állata mint gyereke és mégsem kerül mind 'utcára'. Egyszerű kérdés volt, hogy akkor a te logikád szerint miért nincs bajuk azoknak?
2012. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Azt kell mondjam, hogy egyetértek azokkal akik azt írták hogy tarts nyugodtan a lakásban. Mondjuk ez attól is függ hogy mennyi idős a kisgyerek. Ha még nem mászik akkor elég ha nem engeded be a cicát a szobájába, ha pedig már mászkál, akkor folyamatos takarítás mellett és a macska bolhátlanítása, fürdetése, orvosi ellenőrzése(féreghajtás...) után nyugodtan a közelébe engedheted.

Viszont azt nem értem hogy hogy lehet büdös egy macska? Nekünk van 4 cicánk, kinti-bentiek és egyiknek sincs szaga, pedig még fürdetni sem szoktuk őket(mert nem bírják a vizet).

2012. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Azért van büdös, mert szar almot használsz és/vagy nem takarítod rendesen. És azért van szőr, mert nem takarítasz elég gyakran és/vagy alaposan.


Esetleg nem ivartalanított és extra büdös emiatt a pisije. Akkor ezt az elmulasztott műtétet pótolni kell.


Egy furminátor ezen felül és nem lesz extra szőr a lakásban.


Két macskával élek egy lakásban nálunk se szag nincs, se extra szőr. Ezt nem én mondom, hanem akármelyik ismerősünk, mikor átjön, és megállapítja, hogy "érdekes és tényleg itt van mindig a két macska, nem lehet érezni, pedig voltam már olyan helyen ahol valahogy olyan büdös van".


Mikor lakást vettünk, egy helyen négy(!) macskája volt a tulajnak és semmit nem lehetett érezni, pedig én tényleg kényes vagyok a szagokra, ha vendég van nálunk, csak egyszer megy el wc-re, már érzem utána az idegen szagot és sikálnom kell körbe a budit azonnal, vagy ha van egy pár kiló kristály cukor velem egy légtérben, annak is érzem a szagát, nem is szeretem.

2012. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!