Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szelídíthetnénk meg egy...

Hogy szelídíthetnénk meg egy 10 hetes kiscicát?

Figyelt kérdés
A cicám 4 kicsit fialt, eleinte mindegyik nagyon szelíd volt. Sokat foglalkoztunk velük, hogy szokják az embereket, és mindegyik nagyon szelíd lett, nem menekülnek előlünk, sőt szaladnak oda, ha ölbe vesszük őket, akkor sem próbálnak menekülni, kivéve egyet. Nem tudjuk, hogy mitől lett ilyen, viszont félek, hogy így gazdát sem találunk neki, hisz mikor érte jönne valaki és végigkarmolja miközben kimenekül az öléből, szerintem senki nem akarná őt elvinni. Van rá valami módszer, hogy kicsit megszelídítsük? Még ha nem is lenne bújós, nem lenne az baj, csak ne rettegjen ennyire az emberektől.
2012. jún. 26. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ez személyiségfüggő, sok-sok türelem kell hozzá, hogy megváltoztasd! Figyelmeztesd az új gazdáját, hogy nagyon félénk, és dobozban add neki oda. Amikor az én cicámat (aki végül velem maradt) elvittük az új gazdájának egy kislánynak, akkor összekarmolta és elmenekült a belváros közepén, órákig kerestem, mire végül meglett egy kocsi kereke fölött. Igazából pont ettől változott meg, mert halálfélelme volt ott a kocsi kereke felett szegénynek és akkor jött rá, hogy mi a megmentői vagyunk, nem bántani akarjuk :)) azóta nagyon ragaszkodó kedves dorombolós cica (bár felemelni még mindig nem lehet, mert egyszerűen utálja). Szóval van rá esély, hogy megváltozik és kedves lesz, de akkor is mindig megőrzi az alaptulajdonságait. Meséld el az új gazdának, hogy ő egy különleges cica, nem úgy viselkedik mint a többiek, biztos lesz, aki ezzel együtt szereti! Mondom az én cicám is ilyen, és mégis imádom és a legszebb legokosabb macskának tartom és örülök, hogy megtartottuk végül! Csak ne túl fiatal gazdát válassz neki, aki lakásban akarja tartani, hanem inkább felnőttet kerttel.
2012. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából a kerttől is fél, a többieket kiengedtük már többször a teraszra, még a kutyával sincs különösebb bajuk, csak az elején fújkáltak rá, de őt ki sem lehet vinni mert nem engedi, hogy megfogjuk, magától meg nem megy oda az ajtóhoz. Meg félnék, hogy amilyen kis bolond elszökne és nem is jönne vissza ha kivinnénk.
2012. jún. 26. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!