Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk ezzel a macskával?

Mit csináljunk ezzel a macskával?

Figyelt kérdés

3 hete testvéremék találtak az utcán egy cicát. Pár nap után befogadták, kérdezgettek másokat, hogy nem veszett-e el, raktak ki plakátot, de senki nem jelentkezett érte. Valószínűleg lakásban élő cica volt, mert nagyon riadt volt az utcán, viszont nagyon barátságos és játékos. Kb. 10-12 hónapos lehet, elég nagy termetű. Másfél hete nálunk van falun, kertes házban. Először egy 30 nm-es kis kinti helyiségben tartottuk, hogy szokjon minket, pár napja behoztuk a lakásba. És itt van a gond, hogy ha meglátja az ajtó résén keresztül (nem engedtük egyelőre össze őket) a tacskónkat, akkor abba hagyja a játékot és szó szerint őrjöngve neki megy az ajtónak, karmolja, fúj, próbálja elérni a kutyát, hatalmasra borzolja magát. A család többi (2) macskájával is ilyen, meg akarja őket támadni, szinte megőrül a macska, ha más állatot meglát. Van 5 díszcsirkénk (kis törpék), békésen járnak ide-oda, de rájuk is agresszívan reagált még ajtón keresztül is a macska. Velünk viszont kedves, dorombol és hihetetlenül játékos.

De így másfél hét után elég rossz a helyzet, még 1-2 hetet hagyunk, hogy megszokja a helyét, de félek, hogy kikarmolja a kutya/macska szemét, vagy lefújtja a törpéket, annyira agresszív velük. Gondoltunk már rá, hogy beadjuk menhelyre, vagy másnak ajándékba lakásba, egyedül. Pedig már megszerettük és sajnáljuk, hogy ilyen. :(


2012. jún. 26. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyre ne add be.... Sose fog onnan kikerülni főleg hogy kb 1 éves. Inkább tedd fel egy csomó oldalra.
2012. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se add be menhelyre. Ott fog igazán elvadulni, mert nem lesz olyan szoros kapcsolata emberrel, mint most van veletek.


Vannak ilyen cicák, ők egyedüli macskának valók. Szerintem kezdd el már most hirdetni sok helyen a neten, kinek kell egyedüli cicakánt lakásba. Javaslom, hogy csak lakásba add oda, mert ha kiengedik más macskák közé, sokat fog verekedni, és élőbb-utóbb összeszed egy fertőzést. A macska-AIDS-re nincs hatékony védőoltás, és az verekedéssel, harapással, karmolással terjed (de emberre teljesen veszélytelen).

2012. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Először mindenképpen személyesen érdeklődnénk, hogy hátha kell valakinek, persze csak lakásban egyedül, utána internet, újság. Nem is vágyik az udvarra, teljesen jól el van bent. Olyan békés így, mint egy kis cica baba. Menhelyes ötletet, akkor elvetem. :)


Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 26. 22:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Tegyél ki plakátot is mongyuk boltokba ( ha megengedik )
2012. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Tennél fel nekünk a cicusról képet?

Lehet direkt rakták ki szegénykét, sajnos az embereknek egy része csak addig szereti a cicákat ameddig kicsi, aztán pedig teherré válik.

Azért reménykedem, hogy csak kiszökött, és valahol, valaki nagyon keresi.

Érdemes plakátolni, és feltenni cicás oldalakra. Biztosan találtok neki jó gazdit. :)

2012. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldódna az agressziója ha kiivartalanítanátok. A szomszéd cicán is ez "segített"
2012. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Képet róla jelenleg nem tudok felrakni, mert a páromnál vagyok pár napig, de kerestem képet, ami teljesen olyan, mint ő.

[link]


Ugyanilyen. Jó hosszú lábú, magas macska, még sosem volt ekkora cicánk. (köldökömig felér a mancsával 2 lábon) Ki akarjuk/tuk heréltetni, hogyha nálunk marad. A plakátok kint vannak azóta is, ilyen paneldzsungel városrészen találták, a bejáróknál vannak plakátok, meg a közeli boltoknál, megállóknál. Lehet, hogy szándékosan lett kidobva. :(

2012. jún. 26. 22:45
 8/12 anonim ***** válasza:
esetleg vedd fel a kapcsolatot a tetovált állatmentőkkel. facebookon.
2012. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: megkaptam üzenetben a facebook oldalukat, köszönöm! :) Ha nem találunk helyet, akkor felrakjuk oda! :)
2012. jún. 27. 08:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet megnyitni a képet.
2012. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!