Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek legyen macskám?...

Szerintetek legyen macskám? (FONTOOS! )

Figyelt kérdés

Szeretnék macskát és már találtam is tenyésztőt már beszéltem is vele : ) De még nembiztos a dolog mivel :

-panelban lakok

-mivel a macska se lenne olcsó így a többi dolgot nemtudom hogyan szerezném be

-anyukám allergiás az állatszőrre

-lusta lennék vele játszani egy idő után


És még az hogy Szibériai macskát szertenék : )) És az úgyhallottam hipoallergén és nem lenne rá ÁLLÍTÓLAG allergiás az anyukám.. De nemtudom.. szerintetek érdemes lenne elkérni egy próba hétre a macskát vagy valami? Vagy egyálltalán érdemes lenne macskát tartanom?

Kérlek hülye és sértő válaszokat NE írjatok.

Köszi előre is : )



2012. jún. 30. 16:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"mivel a macska se lenne olcsó így a többi dolgot nemtudom hogyan szerezném be"

"lusta lennék vele játszani egy idő után "


Akkor szerintem ne vegyél macskát. Foglalkozni kell vele és el kell látni élelemmel (nem vacak Whiskasszal vagy hasonlókkal), alommal, oltatni kell és orvoshoz vinni, ha megbetegszik.

2012. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Maxitabi ***** válasza:

Azt gondolom, nagyon felelős dolog tőled, hogy ezt így átgondoltad-magad is megfogalmaztad lényegében.

Anyukád miatt is jobb, ha még vársz.

Attól függően, hány éves vagy, esetleg vállalj munkát, gyűjts rá. Az előzőekben írták, mi minden kell egy cicának. Macskaalom (havonta, kéthetente 2-3 ezer, alomtálca-min3-4 ezer,kajás tálkák, táp-nálunk 2 cicának 7kg 12 ezer- kb 4 hónapra elég, meg tasakos, konzerv hozzá, hús; kefék (1500-2000), szállítódoboz -nagy macskának nagyobb-5-10ezer, karomvágó, féregtelenítés 3 havonta,játékok, kaparófa-macskabútor (5-50.000). És az elején az oltások min.15.000 Ft. Akkor még nem beszéltünk a váratlan orvosi kiadásokról (tegnapelőőt kellett összevarrni a maine coonom talpát, mert elvágta.. baráti áron 10.000 Ft - csak úgy).

A hosszú várakozás után pedig majd annál jobb lesz, mikor már önálló lakásban élsz és tarthatsz cicát-persze foglalkozni akkor is kell vele!!!

2012. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Gondold át pénzileg és foglalkozásilag is.

Már írták előttem, mennyibe kerülnek a felszerelések plusz bármikor jöhet egy 10 000 Ft-os műtét is.

Egy kiscicára oda kell figyelni, tanítani kell, hogy a következő 15-20(!!) év ne kín, szenvedés legyen. Szobatisztaság az első. Takarítani az almot, szőnyeget, idő kell a szoktatáshoz. Játszani is kell vele, kefélni a szőrét, apolni ha beteg, stb. Másrészt 15 000 Ft az ivartalanítás, ami nélkül elég nehéz lesz. A fiú jelölget, a lány tüzel!

Szerintem ezt te sem gondoltad át eléggé, szerintem kezdj egy hörcsöggel, teknőssel sztb. :)

2012. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

köszii : )

utsó válaszoló : Már volt hörcsögöm , nyuszim , teknősöm .. most jelenleg halacskáim vannak ^^ : D

2012. jún. 30. 22:33
 15/15 anonim válasza:
szerintem probára kérd el ha meg engedi akkor jó. amugy meg vanak más állatok is amik nem igényelnek nagy gondoskodást játszást én nekem voltak teknöseim és tök jól el lehetet velük játszani és nem igényeltek nagy gondoskodást :)
2012. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!