Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért változott meg? Sos

Miért változott meg? Sos

Figyelt kérdés
A 2 hós kiscicám és a testvére 1 hete vannak nálunk. Eddig csak és kizárólag az alomba mentek wczni, volt, hogy játszottak a konyhába, és egyszer csak tipli, rohant be a fürdőszobában lévő wcbe dolgot csinálni.... Ma két helyre is odakakiltak, ráadásul olyan helyre, ahol el sem tudják kaparni. Konkrétan a kutya fekhelyére. Ha megszidom, és berakom az alomba, akkor a macska is megérti, hogy rosszat csinált, mint a kiskutya?

2012. júl. 1. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek megértették. De ha érzik benne a pisiszagot, akkor általában szidás nélkül is rájönnek, hogy nekik is oda kell csinálni.
2012. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 borcsi02 ***** válasza:
Ha úgy érzik,hogy nem elég tiszta már az alom,mindenhova kakilni fognak,csak az alomtálcába nem,messze elkerülik,még ha tudják is,hogy az a wc-jük.Elég érzékenyek erre,amit az ember észre sem vesz,az már lehet,hogy őket zavarja.Ezért érdemes gyakran cserélni és fertőtleníteni az almot és a tálcát.
2012. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 borcsi02 ***** válasza:
Egyébként ha látod rajtuk,hogy evés után már nézelődnek,készülnének wc-zni,lehet nekik segíteni,beletenni őket az alomba.Én is így tanítgattam meg a kiscicáimat.Ha hallottam,hogy jön a kakilás előtti nyávogásuk,odavezettem,megmutattam nekik,vagy csak beletettem őket.Hamar megtanulják.
2012. júl. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ők tudják, hogy oda kéne, mert mondom, ma egy hete, hogy itt vannak, és az első pillanattól kezdve simán ment minden. Aztán tegnap délelőtt találtam egy kakit az egyik kutyus fekhelyén, utána este rajta kaptam a másik kutyus fekhelyén éppen kakilás közben. Azóta reggel már az alomba csinálta megint. Napi szinten kitakarítom nekik az almot. Remélem nem szokik le ennyi idő után a szobatisztaságról, a cica pisi-kaki sokkal büdösebb a kutyánál...:D Szerencsére a kutyáim szobatiszták, de amíg nem voltak... háttt... :) de ez rosszabb!!! :)
2012. júl. 2. 09:52
 5/5 borcsi02 ***** válasza:
Nem tudom,mi lehet ez a "rosszalkodás" náluk.:)Reméljük,ez csak valami kilengés volt,és hamar visszaáll a rend.Nem jellemző,hogy ne maradnának szobatiszták.
2012. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!