Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meglehet még nevelni egy kb.1...

Meglehet még nevelni egy kb.1 éves cicát?

Figyelt kérdés

Sokáig kódorgott az utcánkban,mindenki az hitte,itt lakik a gazdája.Nekem nagyon megtetszett,ezért elkezdtem kérdezősködni és kiderült,hogy kóbor.Befogadtuk,nagyon aranyos,bújós. De lenne pár dolog,amin szeretnék változtatni:

-kicsit bolhás,de nem tűri a fürdetést és a bolhanyakörvet se. Mit tehetnék?

-Szoktunk játszani,és ha felpörög,elkezd harapni.Persze nem erősen,de szeretném erről leszoktatni.

-Tépkedi a függönyt és a kábelekkel (tv,szám.gép.,mikro) játszik.Félek,hogy egyszer megrázza az áram.

Hogyan tudnám kicsit megnevelni?Lehet még egyáltalán? Amúgy a lakásban van,mert csak egy zsebkendőnyi kertünk van,valamint félünk,hogy elütik.


2012. júl. 3. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizony sok idő azért már a megnevelésem, nézz utána az interneten :) attól függ, mire akarod nevelni.,
2012. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Egy cicát megnevelni nehéz dolog, tudjuk elég makacs egy állat. Határozottsággal mindent el lehet érni, néha kell egy-egy "anyai pofon" is. Persze nem azt mondom, hogy bántsd, de legyél vele határozott, hogy tudja te vagy a falkavezér. Találj ki neki apróbb büntiket, és jutalmakat, így rá fog jönni, mit szabad és mit nem.:)
2012. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azokra szeretném,amit felsoroltam: lehessen fürdetni vagy elviselje a nyakörvet, ne harapjon és a függönnyel valamint a kábelekkel ne játsszon. Ennyi bőven elég
2012. júl. 3. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Macskákra nem praktikus a bolhanyakörv, mert felmásznak mindenhová, beakadhat akár egy faágba, és megfojtja a cicát. Vegyél inkább spot-on-t, és azt cseppentsd a feje hátuljára, ahol nem éri el a nyelvével.

Sok kismacska harap játék közben, mivel alapból másik, szőrös kismacskához vannak szokva, nem emberhez. Erről idővel magától is le fog szokni. Ha fájdalmat okoz, mindig hangosan jajdulj fel, és hagyd abba a játékot. Ez idővel leesik nekik.

A tépkedés, rágás szintén életkorfüggő, le fog nyugodni. Addig el kell dugni mindent (kábelek takarócsőbe, függönyt meg legfeljebb majd vesztek újat).

Ha van egy kis kertetek, ne tagadjátok meg tőle a játékot friss levegőn! A cicának nem élet a rabság.

2012. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fürdetés:nem hiszem,hogy fogja hagyni,úgyhogy inkább vegyél bolha és kullancsirtó cseppet,amit a nyakára kell kenni és elég hatékony. A függöny,kábel problémára annyit lehet tenni,hogy rászoktatod,hogy cipőfűzővel,vagy szalaggal játsszon,ami az én macskámnál bevált,mert izgalmasabb,mint a kábel.A harapásra is csak azt tudom javasolni,hogy húzogass neki egy ideig szalagot,vagy valami ilyesmit és akkor azt fogja harapni.Ne szoktasd rá,hogy a kezeddel játszol vele,mert akkor azt nézi játéknak:)
2012. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legyen neki kaparófa.
2012. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha látod, hogy a kábeleket harapdálja, spricceld le vízzel. Egy idő után párosítja a rossz élményt a kábelekkel, és békén fogja hagyni őket.

A bolhák ellen tudom javasolni a frontline-t, az hatásos, a fürdetést hanyagold. [link]

Ha harapdál, hangosan szólj rá, hogy "NEM!", és hagyd ott. Így tudni fogja, hogy ha harapdál, akkor vége a játéknak.

2012. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!