Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kétségbe vagyunk esve. Mit...

Kétségbe vagyunk esve. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Tegnap,azt vettem észre,hogy a cicámnak(házi cica,11 éves) nagyon rémült volt az arca,és hogy folyik a nyála.Később észrevettük,hogy a szemfoga kitört.Nem teljesen,kifelé tört,szóval ott van a nyelve hegyén,a macskám nem tudja rendesen bezárni a száját.Enni nem tud,inni nem akar.Mit tegyünk? Tudom,az lenne a legjobb ha állatorvoshoz vinnénk,de az most sajnos nem lehetséges.Próbáljuk meg kihúzni a fogát?

2012. júl. 5. 16:41
1 2 3
 11/21 ZaraMedusa válasza:

Azonnal vedd fel a kapcsolatot az állatorvosoddal!!!!

A cica ebben a melegben gyorsan kiszárad, főleg, hogy enni-inni sem tud, valamint iszonyatosan fájhat neki.

Tegnap este feltehetőleg sokkos állapotban volt, azért volt rémült az arca, sőt el tudom képzelni, hogy állkapocs sérülése is van, amiért nem tudja zárni a száját.

Tegnap óta majd 24 óra eltelt, az idő múlásával egyre jobban nő a kockázat, h valami komolyabb baja is lesz a 11! éves cicusnak!

Szerintem ha beszélsz egy állatorvossal, hogy részletben, vagy halasztva tudsz majd fizetni minden további nélkül el fogja látni, csak kérlek ne vacilálj!!!!

2012. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Most komolyan... Azt vártad, hogy majd mi itt azt mondjuk, "persze, húzgáljátok nyugodtan a fogát" ? Durva, hogy minden 2. kérdés kétségbeesett "gazdiktól" érkezik, akik képesek lennének az otthoni kuruzslásra. Ha nincs arra keret hogy elvigyétek orvoshoz azt a szerencsétlen állatot, akkor inkább ne tartsatok semmit.
2012. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 borcsi02 ***** válasza:

Úristen,hát ez nem is kérdés.VIDD ÁLLATORVOSHOZ!!!!!!Kérjetek részletfizetést!Biztosan kezelni fogják,ha meglátják milyen állapotban van.

És már bocs,de szerintem nem a hozzászólók a bunkók,akik jogosan vannak felháborodva azon,hogy szenved a cica,ti meg hagyjátok!

2012. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Atyaég! Mi az, hogy nem lehetséges orvoshoz vinni? Ha nincs rá pénzed, egyezz meg vele részletfizetésben, későbbi fizetésben vagy akármiben, de vidd orvoshoz. Ha az első, akit hívsz, nem megy bele részletfizetésbe, akkor hívj egy másikat. El tudod képzelni, mennyit szenved az a szegény cica? Na meg enni-inni sem tud, ebben a melegben igen hamar meghal.


Azt se itt kérdezd, mennyi egy foghúzás, mert orvosonként eltérő. Hívj fel pár orvost és kérdezd meg tőlük, egyben a fizetési feltételekről is megállapodhatsz velük.

2012. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen doki kéne...

De ki húzni is ki lehet azt a fogat.

Amikor alszik akkor kéne lefogni és harapó fogoval( alkohollal lehetőel sterilizáld majd mosd le vízbe) óvatosan húzni de ne túl erősen.Ha nagyon de nagyon nyávog vagy ilyenek hadjátok ahoz altatás fog kelleni vagy nyugtató de egy próbát megér.Ha sikerül 2-3 héten át ne mennyen ki és csak macskaeledelt kapjon és naponta nézni kell a sebet ha elfertőzödne.Célszerü nem alkohlos vagy nem túl alkoholos fertőtlenitőt használni a macska sebére mert ha lenyeli az alkoholt... ha voltál részeg akkor tudod milyen lesz a macskádnak utána.De ez nagyon cécós meló hidd el nekem inkább mennék állatdokihoz mint mégegyszer ezt megtenni.

2012. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Terminatorfiling:


Nem írom le, amit gondolok, mert akkor még ki is tiltanának engem innen.


A kérdezőnek: Meg ne próbáld követni Terminatorfiling tabácsát. Altatót, fájdalomcsillapítót vagy más humán gyógyszert meg semmiképpen ne adj a cicának, mert bele fog halni. A legtöbb humán gyógyszer a macskának méreg.

2012. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem követtem a tanácsát,csak azoknak akik orvost ajánlottak.Pár perc alatt megcsinálták neki és már jól is van.Köszönöm.
2012. júl. 6. 14:23
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez jó hír. Mennyibe került? Adott az orvos részletfizetési lehetőséget vagy nem is került olyan sokba?
2012. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 borcsi02 ***** válasza:
Jaj de jó,hogy sikerült megoldani!:)Jobbulást a cicának!
2012. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Vicuska87 ***** válasza:
Jobbulást a cicának!
2012. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!