Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a kiscicák...

Mit tegyek, hogy a kiscicák ott szülessenek meg, ahol én szeretném?

Figyelt kérdés
Van egy befogadott cicánk, a télen szegődött hozzánk, de kinti cica. Sokat csavarog, de most, hogy közeledik az ellés, már a nap nagy részében itt van. Szeretnék neki egy nagy tévés dobozból ellőhelyet kialakítani, csak nem tudom, hogy hova tegyem, hogy biztosan abba szülessenek meg a kiscicák. Úgy veszem észre, hogy éjszakánként a 3 éves vizslánkkal alszik :-D de félek, hogy az majd bántani fogja a kiscicákat, ha véletlenül oda ellik a macska. Van egy kis tárolónk, ha oda berakom neki, akkor hogy szoktassam hozzá a helyhez, hogy tudja, oda biztonságosan megszülheti a kiscicáit? És mit tegyek neki a dobozba? Vágjam le a tetejét, vagy csak vágjam ki az elejét? Olyan tanácstalan vagyok, még sosem születtek kiscicáink...
2012. júl. 6. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan helyre tedd a dobozt ami nem elöl van.Pl.egy szoba sarkába,vagy olyan helyre ahol nem járkálnak.És persze többször tedd be az anya cicát a helyére.Megfogja találni ha szimpi neki a hely.
2012. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nekem is volt ilyen problémám, de nekem nem a kutyus miatt, na mind egy... Én úgy tudtam odaszoktatni a cicámat, hogy mindig oda vittem neki az ennivalót, az innivalót és mindig beleraktam őt. Eljött a kiscicák ideje és oda szült a cicám. Remélem, hogy Neked*Magának is sikerülni fog. Sok sikert!
2012. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból javaslom, hogy NE vágj kis bejárati ajtót a dobozra, mert a kiscicák pár hét múlva elkezdenek kikolbászolni a lyukon és ti is idegesek lesztek meg anya cica is állandóan aggódni fog, hogy merre vannak.

Inkább a tetőn át ugráljon be az anya cica. Ha nagyon magas a doboz, akkor az egyik oldalán fentről lefelé tudsz vágni egy mélyedést, ahol könnyen ki-be tud ugrálni, de a kicsiknek mégis magas.

És a doboz tetejét ha lehet ne vágd le, hanem hajtsd rájuk legalább az egyik felét, mert nagyon szereti ilyenkor az anya a sötétet, meg jobban fognak aludni, ha már kinyílt a szemük.

2012. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A dobozba elég valami régi puha törölközőt, rongyot tenni, ami már nem kell és nem sajnálod kidobni. Szerintem száraz kaját, vizet csak a szülés előtt érdemes odakészíteni neki, hogy rászokjon a helyre, de miután szült utána inkább a doboz mellé tedd az edényeit vagy a szokásos kajáltatós helyére.


Szóval nem kell semmi a dobozba, csak félhomály/sötétség és puha takaró vagy rongyok:)

2012. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon sok hasznos tanáccsal láttatok el, most már kb. tudom, hogy hogyan is kezdjek neki a hely elkészítésének... nagyon izgulok, mert pontosan nem tudom, hogy mikor lesznek meg a kiscicák, már szépen látható a hasa az anyacicának, de még nem láttam, hogy mocorognának odabent :-D
2012. júl. 6. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Még régebben a mi egyik kedves cicánk az ágyunkban akart szülni. Bebújt a paplan alá és veszettül kaparni, rendezkedni kezdett. Természetesen megvolt már az előre elkészített szülődoboz neki, szépen kibélelve, így azonnal áttettem oda. Ő okos cica lévén azonnal megértette az utalást és ott maradt, ott is születtek meg a kicsik pár óra elteltével. Majdnem végig néztem és figyeltem a szülést, minden rendben folyik-e, nem kell-e segíteni, de szerencsére semmi gond nem volt.


Kutyatársasággal nincs tapasztalatom, de nyugodt és _csendes_ helyre kell tenni a dobozt, ahol sem járkálás, sem hangos beszéd, zene, televízió stb. nem zavarja.


A doboz oldala legyen elég magas ahhoz, hogy a kiscicák csak akkor tudjanak kikapaszkodni belőle, amikor már többé-kevésbé jól tudnak járni. De a cicamama kényelmesen be tudjon ugrani a kicsikhez.

2012. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyus nem fogja bantani oket, de ne maradjanak felugyelet nelkul! Ha nagyobbak lesznek a cicak, kinyilik akis szemuk, akkor mutasd meg a kutyanak oket es tudni fogja, hogy ok is hozzatok tartoznak! Nem lesz semmi gond, szeretni fogja oket is, okosak, hidd el!:)
2012. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!