Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek normális hogy...

Szerintetek normális hogy anyunak 12 macskája van?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakik, imádja a macskáit. Szép cicák, egészségesek.

2012. júl. 6. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha van pénze eltartani őket, és normális körülményeket biztosítani nekik, évi oltásokat beadatni, akkor annyira nem gáz... Bár én nem tartanék annyi macskát.
2012. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ember azokkal vegye körül magát akiket szeret ha ez macska akkor macska szép napot neked s neki is meg a cicáknak is
2012. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Normális ha tisztán,oltottan tartja őket.Ezt csak azok tartják normálatlannak akiknek az egy is sok :)
2012. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőekhez: ivartalanítás, oltások, rendszeres féreghajtás, bolha- és kullancs ellenes kezelés, megfelelő táplálás. Legyen nekik olyan hely, ahol nyáron nincs forróság, télen nem fagynak meg. Én almot is raknék nekik, ne a kertbe járjanak.
2012. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé ritka és szokatlan, de teljesen normális. :) Legalábbis akkor, ha rendesen ellátja őket, ahogy fent is írták többen.


Ha a normális szót itt úgy érted, hogy esetleg anyukádnak van valami "macskamániája" vagy lelki defektusa, akkor erre itt senki nem fog tudni válaszolni, mert ismerni kellene őt. Ha a sok cica tartása abból fakad - vagy azt eredményezi -, hogy erősen beszűkültek az emberi kapcsolatai a rokonokkal, barátokkal és ismerősökkel, szomszédokkal, hogy elzárkózik az emberektől, akkor ez esetleg lehet (de nem feltétlenül!) egy pszichés probléma. Ennek ellenére nem tanácsolom, hogy pszichiátert megkérdezz, mert a pszichiáternek az a dolga, hogy hibát találjon ott is, ahol nincs. És általában talál is, akár van valami, akár nincs. :D


De az is lehet, hogy azért van annyi cicája, mert nem volt szíve nem befogadni a mások által kidobott szegény kis állatokat.

2012. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nincs ezzel bajom, végül is boldog tőlük. Minden jót mindenkinek aki válaszolt.
2012. júl. 12. 02:28
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ezt csak azok tartják normálatlannak akiknek az egy is sok :)"

Hát ezt a véleményt meg honnan szedted? Nem értek egyet. Nekem van macskám, de soknak tartanám amit a kérdező felvázolt, persze van, akinek még ez is kevés.

Kérdező: anyukád öregszik. Beindult egy folyamat, ami az emberekről veszi le a fókuszt, áthelyezvén azt az állatokra. Az elmagányosodás biztos útja ez. Lehet elmélkedni, hogy akkor most tyúk vagy tojás, nyilván nem véletlenül fordult az állatok felé. Attól, hogy tisztán és rendben tartja a macskákat, még mentáhigiéniás szempontból nem lesz rendben a dolog. Az ember ember és nem állat, az ember társas lény. Eltolni a kötődést, szeretet várását és adását az állatok irányába (sok esetben kizárólag az állatokra korlátozódik a dolog) alapvetően abnormális. Ezt persze ne úgy értsd, hogy anyukádnak valami komoly baja lenne, de nem jó az irány.:( Foglalkozz vele sokat, beszélgessetek, ne hagyd elszakadni az emberek világától! Amíg több szeretetet és örömöt talál a macskákban mint az emberekben, addig könnyedén kerülnek az állatai az első helyre.

2012. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:nem vagyok öreg,de mégis 8 macskám van.Akkor a te gondolataid szerint a tenyésztők se normálisak..

Soha nem értettem,hogy sok ember mért botránkozik meg a 2nél több macskán vagy kutyán..

2012. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És szerinted a tenyésztőket 1 kalap alá veszem azokkal, akikről írtam. Mondd, te mennyit értettél meg az olvasott szövegből? Persze erre nyilván nem tudsz válaszolni. Azt sem állítottam, hogy csak időseknek és csak azon okból lehet kettőnél több macskájuk. A kérdező majd továbbkérdez vagy megcáfolja, ha nagyon nem úgy van. Nincs semmiféle gondolatmenet, én egyvalamiről írtam, te meg magadra vetted.:) Az állatbarátság, állatok tartása jó dolog, én annak túlzásbaviteléről írtam. És őszintén: nem gondolom, hogy annyira mellétrafáltam volna. De ez itt nem harc, nem rosszértelemben vett vita, mondom, ha visszatér a kérdező és még érdekli a problémakör és nem úgy van, majd kijavít, s annak fényében beszélgethetünk tovább. Nem látok problémát.
2012. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!