Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom, hogy már nem...

Dr. Kokto kérdése:

Honnan tudom, hogy már nem szeretné gondozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szüri cicám 4 héttel ezelőtt szült, 1 db pici kandúrka született.Jó nagy baba a szeme 3 naposan már nyitva volt.

Nem lehet panaszom az anyára , mert folyamat vele volt ,csak enni wc-zni járt.Folyamatosan figyelem őket és 2 napja észrevettem,hogy nem nagyon megy be hozzá a kosárka mellett fekszik ,takarítás rendszeresen van és úgy veszem észre hogy csábítgatja ki.Azon izgulok ,hogy nem éhes-e a kicsi.Nem sír ,alszik amikor felkel akkor is nézelődik ill ."játszik", mászkál.Persze azonnal vettem neki való ételt /wiskas kiscica konzerv , ajánlottak egy tubosos pasztát ami tele van vitaminnal/, langyos vízbe szoktam tenni neki és kiskanállal kínálgatom eszeget belőle.Tulajdonképpen szép kerek kiscica egészséges a szeme pindurit csipás de kamillázom. Félek,hogy nem kap eleget enni. Az anya cicának van teje /ellenőríztem/ takarítani takarítja,amikor kiveszem a kosárból ás melléteszem akkor szopizik is,csak vhogy bemenni nem akar mellé.

Szóval a kérdés az lenne,hogy honnan tudhatom tutira,ha esetleg keveset kap enni?Tudom ,hogy hülye kérdés és nem tudom miért kattogok ezen ennyire mert semmi olyan jelét nem látom,csak gyanús ,hogy a Szüri nem ül be mellé.

Kosár csere volt hely csere volt.

És még lenen egy kérdésem, a pici elég bolhás, a helyét takarítom , rongyokat cserélem folyamat, azt tudom hogy szereket nem szabad rátenni megfürdetni.Az anya le van kezelve. Próbáltam nedves szivaccsal áttörölni de nem nagyon segített! A válaszokat előre is köszönöm!


2012. júl. 7. 01:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Tökéletesen érzi, hogy nő fel a kicsi, mikor kell csökkenteni a szopást, és mikor kell elhagyni.

Amíg nem vékony, beesett a hasa, hanem viszonylag "kerek" (de nem túl kemény) addig minden a legnagyobb rendben.

És abban is biztos lehetsz, hogy hangot adna az éhezésének, és keservesen nyávogna, ha éhes lenne.


A bolha inkább probléma, amint lehet rá bolhairtót tenni, azokat ki kell irtani. De amíg nem lehet, és ilyen módszerekkel kordában vannak tartva a bolhák, addig ez sem jelent problémát, csak legfeljebb kellemetlenséget.

2012. júl. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként az emlősöknél általános jelenség, hogy mikor elkezd kinőni a kicsik foga, és az anya számára fájdalmassá válik a szoptatás, az számára azt is jelenti, hogy kezdheti leszoktatni őket a tejről, mert már elbírnak szilárdabb kajával is.
2012. júl. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!