Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megvalósítható-e a dolog,...

Megvalósítható-e a dolog, vagy sem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy van egy 7 éves ivartalanított kandúr cicánk, s most szeretnénk örögbefogadni egy kutyust. Egy 100nmes lakásban lakunk. Eddig csak a macsek volt itthon mint állat. Féléves koráig kutyák között élt, s most se fél tőlük. Szerintetek lenne belőle bármi gond ha most idekerülne egy hároméves ivartalanított nőstény kutya, vagy elfogadnák egymást, a macsek elfogadná h ami eddig az ő területe volt, oda most jön vki, v ez nem tenne neki jót? Napközben valoszínüleg (8tól 2ig) egyedül lennének itthon kettesben. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2009. júl. 10. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, legalábbis a cica részéről, de a kutyus hozzá van szokva a cicákhoz? Nehogy üldözze:S
2009. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én először mindenképpen összeismertetném őket vmi semleges helyen.Ne érezz a cicus h berontottak a birodalmába.Aztán ha többször találkoztak és jól megvannak,akkor elvinni a kutyust hozzátok,ami a macsek otthona is,akkor már talán enm kezeli idgenként.Aztán több napig figyelni őket.De kezdeti időben nem hagynám őket egyedül,sose lehet tudni.Sztem megoldható a dolog,de először tuti féltékeny lesz a macska.Legyél azért óvatos!
2009. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostmég nemtudom. Jövőhéten szeretnék beszélni a menhelyel, csak a probléma az h tesóm nagyon ellenáll. Kijelentette, h egy 7éves macska nem viselné el egy másik állat jelenlétét, meg ő nem merné őket itthonhagyni egyedül. De én nagyon szeretném ezt a kutyust. Teljesen véletlenül jött szembe velem a neten és rögtön beleszerettem. Tesóm annó egy egész délutánt könyörgött anyumnak h idejöhessen a cica. Én nagyon szeretném ezt a kis állatot. Nagyon szörnyű volt az elmúlt időszakom, s ha csak belegondolok, h anyu megengedné, már ennyitől mosolyognom kell folyton.
2009. júl. 10. 23:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért is szeretném most örökbefogadni mert egy hónapot még itthon vagyok. szeptembertől 12-es leszek. És ennek elég időnek kéne lennie. A semleges hellyel az a baj, h a mi cicánk több mint hat éve nem jár ki. azóta a lakásban van. és így nehéz. de a kutyákkal jól kijön. Én is hosszabb ismerkedést szeretnék közöttük, mert eleve ajánlják a menhelyen h a leendő gazdival is hosszasabban ismerkedjen a kutyus.
2009. júl. 10. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ha a kutyát hozzászoktatod a cicákhoz akkor jó...
2009. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megpróbálni. A lényeg, hogy néhány napig mindenképp legyél velük. És mivel a cicák féltékeny típusok, ezért sokkal többet szeretgessétek mint eddig.

És a biztonság kedvéért azért meséld el a menhelyen a történetet, és kérdezd meg, hogy ha nem sikerül az összeszoktatás, akkor visszafogadják e.

2009. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket. A mi cicánk olyan, hogy nem lehet többet szeretgetni mint eddig, csak ha ő nagysága úgy gondolja. Az összeszoktatás lehetséges úgy, hogy hazahozom és nálunk van a kutyus? Am. a szerencse h fél éves koráig kutyusok között élt, s mikor pl. egy hónapja vittük dokihoz, akkor utána bementünk egy állatos boltba, ahol ott volt a tulaj 4kutyusa. mindegyik felágaskodott hozzá, szagolgatták meg minden. a macsek egész úton nagyon félt, de a kutyusoktól nem. velük "elvolt". Ezért gondolom h megszokná a cica a kutyát. De köszönöm a válaszokat. És várom továbbra is a hozzászólásokat:) Esetleg tapasztalatokat, tanácsokat.

Köszönöm. Dani

2009. júl. 11. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!