Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harap a macska és felmászik a...

Zsizsik666 kérdése:

Harap a macska és felmászik a lábunkon, az embereknek nekiugrik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen normális macska nem veszett, csak ha főleg idegenek jönnek hozzánk nekik ugrik, megtámadja a lábukat. Néha a fülembe harap vagy az orromba éjszaka. Közben kicsavart testtel ugrál oldalazva, mikor támad. A lépcsőn is kitekeredve ugrál felfelé, fülét hátracsapja, a szemét ilyenkor valahogy bekancsítja, ha ilyenkor be akarunk menni a házba, akkor támad.

5 hónapos


2012. júl. 10. 15:12
1 2
 11/12 Cynthiaa válasza:
A tarkónál megfogós, földre lenyomós dolgot is próbáltam, de tudom, bután hangzik, de borzasztóan erős. Nem érek el vele semmit, csupa karmolás vagyok, bármeddig tartom lent, elengedtem és a fejemnek vagy a nyakamnak akar menni.
2019. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg abszolút nincs emberhez szokva, fél az embertől és támadással reagál. És ha eddig kint élt, szabadon, akkor a bezártságot sem tudja hová tenni. Egyet tud csak, hogy ő ebből a helyzetből, a fürdőszobából és az emberektől mindenképpen szabadulni akar.

Az ételt hogyan fogadja? Gondolom amíg ott vagytok nem nyúl hozzá, csak veletek foglalkozik.

Ez nehéz helyzet. Sok ilyen macska van, amelyek nagyon nehezen barátkoznak meg az emberrel és ilyenkor az agresszívabban viselkedők még nehezebbek, mint amelyek inkább csak elbújnak. Valahogy azt kell velük megértetni, hogy nem jelentetek számára veszélyt. Tehát a lespriccelés, leöntés, lefogás, ilyesmi csak rosszabbítják a helyzetet. Csak együtt, egy légtérben kellene vele lenni, hogy lássa, nem történik vele akkor sem semmi rossz, ha ott vagytok. De ez is úgy lenne jó, hogy azért elég nagy helyen összezárva, legyen egy kis egyéni tere. Tehát a fürdő erre túl kicsi.

2019. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!