Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az baj hogyha puszilgatom a...

Az baj hogyha puszilgatom a macskám fülét? (Értelmes válaszokat kérek nem ilyet hogy: ne puszilgassad már szerencsétlen állatot te barom)

Figyelt kérdés
kb 2 éve puszilgatom, volt hogy lekopott a fülén a szőr xD

2012. júl. 13. 18:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%
Baj igen, mert előtte a lukát nyalta, utánna meg megmosta a fülét és lehet férges csak nem is tudsz róla.Javaslom szedj be te is féreghajtót, mert lehet tele vagy, csak nem érzed még a hatását.Ez nem vicc.
2012. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is puszilgattam kiskoromban az állatokat. El is kaptam valamelyiktől olyan hólyagféreg-fertőzést, hogy majdnem belehaltam. Úgy történik, hogy egy galandféreg-szelvény bejut a vérbe, eljut valamelyik belső szervbe (leggyakrabban a tüdőbe és a májba), ott betokosodik, folyadékkal teli ciszta lesz belőle. Ez a lé tele van "csírákkal", amiből újabb ciszták lennének, ha kifakadna (így is terjed, a ragadozó elejti a legyengült prédát, felfalja a belső szerveket a hólyaggal együtt és már tele is lesz féreggel, kiüríti, a növényevő legelés közben összeszedi a szelvényt stb). Nekem kisbabafej nagyságúra nőtt egy ilyen a májamban az évek során, 24 kilóra lefogytam hetedikesként! Orvosi csodaként emlegettek. Pedig féregtelenítve voltak az állataink, de egy ilyen, szabad szemmel láthatatlan féregszelvényt bárhol összeszedhet a cica a bundájára, még akár te is beviheted a ruhádon, cipődön. Ezzel a tudattal puszilgasd.
2012. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is szoktam a cicámat puszilgatni de nem a fülénél.

És nem ajánlom hogy a száján vagy bárhól máshol puszilgasd mint a fejét!Mert 1 macska nyálában 13 féle baci van és azok olyan bacik melyektől az ember beteglehet!

Szintén ez van a kutyával a kutyát meg ne is puszilgas(átok)d mert annak meg a szőre szed össze ezt azt + a nyálába 53 féle baci van ami szintén megbetegíthetje ez embert!

2012. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"még akár te is beviheted a ruhádon, cipődön"


Itt van a lényeg, macska nélkül is érhet ilyen fertőzés. A helyzet amúgy is az, hogy egy lakásban tartott és rendesen féregtelenített cica csak egy módon kaphat fertőzést vagy parazitát: ha a gazdája hazaviszi azt.

2012. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Miér kell lepontozni azt, aki szerint férges lehet egy macska?Igenis lehet bennük féreg, jó kis galandféreg, horgasféreg egyebek.Kutyában és egyéb állatban is lehet ezért nem kell csókolgatni meg kezet kell mosni mindíg simi után is.Majd ha megfertőz leshettek...
2012. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
de az egyik cicám az arcomat nyalogatja... ebből is lehet baj?
2012. júl. 28. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!