Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha eltünt a cicátok sokat...

Ha eltünt a cicátok sokat sírtatok utána?

Figyelt kérdés
Nem tudom mert volt egy perzsa cicánk, 1éves. Tavaly májusba tünt el. A lányom rengeteget sirt miatta, és még most is szokott. Nagyon el van keseredve, mert rengeteget kerestük és nagyon a szivünkhöz nőtt.
2009. júl. 13. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 16 éves vagyok és én is sokat sírtam mikor eltünt a cicusunk. Előtte volt beteg, úgy volt hogy el kell altatni, de csodával határos módon meggyógyult, utána nem sokkal eltűnt. Nagyon rossz volt. A mostani cicánk is eltűnt egy napra, aludni sem tudtam mert egyfolytában sírtam, de szerencsére meg lett.
2009. júl. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

sajnálom a cicádat.! remélem jó helyre került és valaki befogadta.


az a baj hogy a miénk ugye fajtatiszta volt, valaki felkapta és elvitte. én is sokáig sírtam, nagyon nagyon szerettük.

2009. júl. 13. 01:58
 3/8 anonim válasza:
63%
Nekünk is volt olyan hogy egyszer csak eltűnt egyik napról a másikra.Nemsokára az egyik eldugott helyen találtuk meg kimúlva - valaki megmérgezte.De nem sírtam, csak szomorú voltam.
2009. júl. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Tudod,ez olyan dolog,hogy ki hogyan neveli,és milyen céllal tartja az állatokat!!Én nem bírnám ki,ha nem lenne valamilyen állatom,de pont a magamfajtának a legnehezebb,mert nálam is,meg anyukámnál is az állatkák családtagok,az elvesztésük szinte egyenértékű egy ember elvesztésével!Amikor az ugróegereim múltak ki,ott álltam a terrárium felett,néztem szegénykék haláltusáját,és közben zokogtam!Most két ivartalanított kandúr cicám van,de a lakásban élnek!Tavaly decemberben betegek voltak,hát teljesen kész voltam,de szerencsére rendbe jöttek!Most jól vannak,bízom benne,hogy nagyon sokáig ez így is marad!!Tudom,hogy közhely,de nem gondoltál arra,hogy esetleg vegyetek egy másik kiscicát??Nem pótolja ugyan az előzőt,de valamelyest enyhíti a hiányt!Mert,ha egyszer van,többé már nem tudunk nélkülük élni! :) :) :)

2009. júl. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki, hogy valakinél van és nem esett baja. Biztos ő sem felejt el titeket soha, emlékezzetek rá ti is mindig. Idővel könnyebb lesz. Nekem is tűntek már el cicáim sajnos, mert itt olyan emberek laknak, akiknek ez a hobbija, hogy az állatokat zaklatják :( Emlékszem egyik kiscicám (már nem volt azért annyira kicsi) amikor eltűnt legalább 3 hónapig minden nap kerestem és sírva kiabáltam a nevét. Gyönyörű kiscica volt. Azóta is hiányzik, de már több éve történt.


Természetes, hogy a lányodnak hiányzik, de idővel fel kell dolgozni a dolgokat.

Szerintem lépjetek tovább. Esetleg valami kisállat? Pl. teknős vagy hasonló ami nem tud elszökni, mert nem tudom egy másik cica hogyan érintené. Sajnos nincs rá garancia, hogy nem történik vele semmi és sok-sok évig veletek lesz. Persze, ha nagyon vigyáztok rá akkor azért van esély, nem kell elkeseredni :)

Úgy vettem ki a soraidból, hogy a lányod még elég kicsi. Azt javaslom legyetek együtt sokat, csináljatok együtt dolgokat, foglalja el magát valamivel. Nem jó, ha állandóan a cicára gondol, mert így nem tudja feldolgozni csak egyre mélyebbre süllyed a szomorúságban.

Egyszer, amikor szóba hozza szépen beszéld meg vele, hogy a cica jó helyen van és nem kell sírjon miatta. Nem tudom csináltatok-e neki valami kis emlék-sarkot... ha nagyon odavan érte még most is a kislány akkor lehetne csinálni egy helyet (akár lakásban, akár kertben) ahova kitesztek róla képet, és virágot tesztek mindig oda stb. Ha nincs róla kép, akkor csináljatok valami szép kis táblát a nevével. Vagy egy nagyobb kőre fessétek fel a nevét mellé virágokat mancsnyomokat egyebeket. És lehet mellé tenni virágot. Talán így sikerül feldolgozni és később már nem lesz erre szükség, csak alkalmakkor megemlékeztek róla.

2009. júl. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

sziasztok!köszönöm szépen mindenki válaszát..


idővel már lett egy cicánk és egy kiskutyánk is. de ők azért nem tudják pótolni a cicát. Egyébként a lányom 13 éves, sajnos már nem olyan kicsi. :( Rossz látni hogy nem tudok semmit se tenni, mert tavaly égre-földre kerestük, a lányom egész hetekig ragasztgatta a szórólapokat meg hirdette interneten. Csak remélni tudjuk mind hogy jó helyen van.

[link] Ő volt ez a cica.

2009. júl. 13. 09:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám pont 1 hete tűnt el, borzasztó lelkiállapotban vagyok, egész nap sírni tudnék, éjjel aludni is alig tudok. Életem macskája volt, rajongtam érte. Máson se kattog az agyam, mint azon, hogy merre járhat, hol lehet, mi történhetett vele. Az a legrosszabb, ha nyom nélkül eltűnik a cica, még annál is rosszabb, mintha tudnád, hogy meghalt, mert ez utóbbit fel lehet dolgozni, idővel el lehet fogadni, de ebbe, hogy eltűnik, szinte lehetetlen beletörődni. Ilyenkor az ember szinte beleőrül a bizonytalaságba, a tehetetlenségbe. A lányod amúgy abban a korban van, amikor a gyerekek már képesek felnőttekhez hasonló gyászreakciót mutatni, és egy kedves kisállat és egy emberi hozzátartozó elvesztése majdnemhogy egy és ugyanaz. Csak azért írtam, hogy nem vagytok egyedül, aki állatot tart, szembe kell néznie ezzel, hogy elvesztheti. Majd idővel könnyebb lesz biztosan.
2009. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sajnálom nagyon!:(

idővel enyhülni fog.:) ebben hiszek én is.

2009. szept. 4. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!