Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elköltöztünk kb 6-800 m-rel...

Elköltöztünk kb 6-800 m-rel odébb (10 perc), és az egyik cicánk visszamegy mindig. Mit tanácsoltok? Részleteket írok még.

Figyelt kérdés

Kb 3 hete elköltöztünk, van 2 kinti-benti cicánk, az első néhány napban folyamatosan bent tartottuk őket, aztán csak éjszakára, aztán mikor láttam, h nem mennek el, lehet közlekedni ki-be tetszés szerint. Már másodszor fordult elő, h Fekete nem jött reggel enni. Másodszor is visszamentem, megint a régi házunknál volt. Még nem lakik ott senki, még nálunk van a kulcs, de lassan ott építkezés lesz, meg nem nagyon örülök neki, h visszamegy. (Van egy forgalmasabb utca is közben.)

Azt is kezdem sejteni, h mikor megy át.

Itt az új helyen van egy cica, akit még nem derítettem ki, h kié, de látszik, h ez az udvar is az ő területe. Már nem egyszer balhézott össze az én macskáimmal. Ezzel még nem lenne baj, mert ez a természet rendje. De ez idegen cica is bejön éjjel az ablakon, megeszi a kajájukat, éjszaka balhéznak bent a lakásban, és ma reggelre a konyhában a szemetes is ki volt borítva. Az én cicáim sosem csináltak ilyet - mert nincs rá szükségük, nem éhesek.

Na, amikor bent randalírozik ez a macska, akkor megy el a cicám. Fél. Pedig amúgy nagyon ragaszkodik hozzánk, most is itt fekszik az ágyon. . .

Tanácstalan vagyok.

Ha adok kint az udvaron enni annak a másik (harmadik) cicának, akkor el tudom kerülni, h bejöjjön?



2012. júl. 18. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Ne az ablakon közlekedjenek a cicák, arra tegyél szúnyoghálót, hanem vegyél olyan fotocellás macskaajtót, amit nyakörvön lévő kütyü nyit, akkor idegen cica nem jut be.

Valószínű, hogy azok a macskák, akik most ott randalíroznak, korábban ott éltek, és ugyanúgy ragaszkodnak a helyhez, mint ahogyan a te macskád a korábbi lakóhelyetekhez. A macska a területhez sokkal erősebben kötődik, mint az emberhez.

2012. júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg. Végül is mi mást csinálsz a sajátaiddal is ezen kívül?!Gondolom nem sétáltatod őket, hiszen nem kutyák...
2012. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egy időre zárd be a tiédet éjszakára és csak ott tegyél ki kaját, sehova máshova és a régi háznál se etessék.
2012. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A macska elsősorban területhez ragaszkodó, és csak másodsorban emberhez. (Ellentétben a kutyával.) Tehát azért megy vissza a régi helyre. Másrészt, mivel látja, hogy azon a területen, ahova most költöztetek, van már egy másik macska (= az ő területe), nem akar vele az új területért harcba-szállni.

Az is ebből ered, hogy az a macska, amelyik eddig az új lakrészeteknél egyeduralkodó volt, most az általad kint hagyott kaját sajátjának tekint. Azt a macskát el kell valahogy a saját portátokról távolítani. A régi helyre visszajáró cicátok hamarosan elfogadja az új helyet, megszokja, hogy másik területe van, de gyorsabban menne, ha az idegen cicát el tudnátok távolítani, valahogy értésére kellene adni, hogy a ti telketek, lakásotok környéke többé nem az ő birtoka.

2012. júl. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A régi háznál meg van beszélve, h nem etetik a szomszédok, hanem szólnak inkább. Megvan a számom nekik.
2012. júl. 18. 19:48
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es: de hogyan? Amúgy sajnálom is azt a cicát, mert nyilván éhes, de akkor ha meglátom az udvaron is akár, zavarjam el???
2012. júl. 18. 19:51
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, el kell zavarni. Mindenki etesse a saját macskáját. A macska amugy tényleg a területhez, territóriumhoz ragaszkodik jobban, a kutya a gazdához. Megtiltani nem tudod az átjárást, maximum ha ott lesz egy kutya aki hazazavarja
2012. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy lesz kutya is. Jó ötlet.
2012. júl. 18. 21:02
 9/17 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy a másik macska ne férjen hozzá kajához, a tiéd pedig csak az új helyen találjon - egyelőre bent, hogy ne kelljen küzdenie érte.
2012. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az enyémek mindig bent kapnak a lakásban. A másik cica a lakasba jön be, az ablakon, ahol az enyémek is közlekednek.
2012. júl. 18. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!