Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elköltöztünk kb 6-800 m-rel...

Elköltöztünk kb 6-800 m-rel odébb (10 perc), és az egyik cicánk visszamegy mindig. Mit tanácsoltok? Részleteket írok még.

Figyelt kérdés

Kb 3 hete elköltöztünk, van 2 kinti-benti cicánk, az első néhány napban folyamatosan bent tartottuk őket, aztán csak éjszakára, aztán mikor láttam, h nem mennek el, lehet közlekedni ki-be tetszés szerint. Már másodszor fordult elő, h Fekete nem jött reggel enni. Másodszor is visszamentem, megint a régi házunknál volt. Még nem lakik ott senki, még nálunk van a kulcs, de lassan ott építkezés lesz, meg nem nagyon örülök neki, h visszamegy. (Van egy forgalmasabb utca is közben.)

Azt is kezdem sejteni, h mikor megy át.

Itt az új helyen van egy cica, akit még nem derítettem ki, h kié, de látszik, h ez az udvar is az ő területe. Már nem egyszer balhézott össze az én macskáimmal. Ezzel még nem lenne baj, mert ez a természet rendje. De ez idegen cica is bejön éjjel az ablakon, megeszi a kajájukat, éjszaka balhéznak bent a lakásban, és ma reggelre a konyhában a szemetes is ki volt borítva. Az én cicáim sosem csináltak ilyet - mert nincs rá szükségük, nem éhesek.

Na, amikor bent randalírozik ez a macska, akkor megy el a cicám. Fél. Pedig amúgy nagyon ragaszkodik hozzánk, most is itt fekszik az ágyon. . .

Tanácstalan vagyok.

Ha adok kint az udvaron enni annak a másik (harmadik) cicának, akkor el tudom kerülni, h bejöjjön?



2012. júl. 18. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vagy felvállalod őt is, ha úgy néz ki, hogy gazdátlan. És akkor az ő szokásainak megfelelően táplálod, és megpróbálod kézhez szoktatni. Talán ez esetben "enged" a területéből a te régi cicáidnak is és nem lesz velük ellenséges.
2012. júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mikor te ott vagy nem megy be, tőled vagy mástól a családból tart. Ha be mer menni mig ti ott vagytok akkor ott valaki túl kedves volt vele és ez a saját cica kárára válik majd. Zavard el mikor látod hogy közeledik, mikor nincs otthon senki akkor meg zárd be a saját cicát, a másik ne tudjon bemenni.

Majd méregetik egymást az üvegen keresztül, de ha az idegen macsek nem fér hozzá ételhez akkor le fog a helyről szokni.


Tudom miröl beszélek, nálam is ez zajlik. Mig nem zártam be minden járatot a lakásban ahogy elmentem megjelent egy nagy tartályfejű vörös macska, bement a lakásba, szétpofozta az enyémet és megette a kajáját. Az én macskám meg teljes parában volt mig nem voltam otthon.

Elötte nap mint nap többször is idejárt, most hetente egyszer visszanéz, de le fog pattani végleg mert itt már nem jut ételhez.

2012. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én megértelek, mert te annakidején valószínűleg felmérted, hogy mennyi cicát tudsz felelősséggel felvállalni, ellátni, ill. az érzelmi szálak is kellenek ilyen esetben, vagy legalábbis jó, ha vannak.

Csak azon jár az agyam, hogy az a cica is éhes, ő is szeretne minden nap jólakni, sőt valószínű, hogy szeretné, ha szeretnék .... Valamit mégis nem tudnál érte is tenni?

2012. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Pont ezen gondolkodom én is, h hogy csinaljam, mert amúgy meg szép cica, meg sajnálom is. A szomszédban szokott ücsörögni, ott nem laknak, de szoktak jönni a házhoz, meg fogom kérdezni tőlük, h kié a cica.

Egyszer már ezt végig csináltam 1-2 éve a másik helyen egy kandúrral. Szinte ugyanez volt, csak ott tudtuk kié, a gazdája nem etette. Elkezdtem külön etetni azt a cicát is, kézhez szoktattuk, nevet adtunk neki (Bence), már az ivartalanításán gondolkodtunk, amikor meghalt a cica, mérget ehetett, vagy megmérgezték, vagy mérgezett egeret fogott, szóval meghalt. Rejtélyes körülmények között. (Közvetlen szomszédság kizárva, mert mindenki sajnálta, és állatszerető emberek voltak.)


Most éjjel viszont nem ment el a cicánk, aludt egész éjjel a lábunknál az ágyban, tény, h esett az eső, de még mindig itt van, körbejelölte a lakást újból, ücsörög, dörgölőzik, nézeget, bőségesen kapott reggelit, talán megszokja... :)))

2012. júl. 20. 06:49
 15/17 anonim ***** válasza:

Mostmár nem is fog elmenni valóban.

"körbejelölte" a lakást = birtokba vette, most már az övé.

2012. júl. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sajnos megint elment a következő éjszaka... :( Most nem mentem érte (kövezzetek meg), hátha a hasa hazahozza. De nem jött haza, mindjárt megyek érte megint. Ott ismeri a terepet, van búvóhely bőven, padlásra, nyárikonyhába be tud menni. (Szokott is ezeken a helyeken pihenni.)

Szerintem az idegen cica miatt nem tudja itt az udvart körbejelölni. Az cica amúgy nappal már nem jár ide, éjszakára egy szem macskakaját sem fogok kint hagyni (a konyhában), mert sztem bejár még mindig.

2012. júl. 22. 09:38
 17/17 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés...

Sajnálom azt az idegen cicát de el kell döntened hogy mit fogsz tenni, vagy befogadod azt a cicát is és megpróbálod összeszoktatni a másik kettővel vagy te próbálod meg elkergetni mert ha ott marad akkor a te cicád fog félni.

Jó lenne tudni hogy van e gazdája..

Egyébként az jutott eszembe bár lehet hogy hülyeség de ha vissza megy a régi házba cica kérd meg a szomszédokat esetleg ha beköltöznek majd a házba akkor az új lakokat hogy ha meglátják a cicát zavarják el esetleg spricceljék le vízzel. Tudom hogy drasztikus de szerintem így összekötné a rossz élménnyel a régi házat így már nem akarna fürdésért vissza járni.

Majd írd meg hogy hogy alakulnak a dolgok! Sok sikert :)

2012. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!