Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszokják-e a macskáim a...

Megszokják-e a macskáim a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Négy cicám van (2 kandúr, 2 nőstény). 2-3 évesek. Négy napja egy kiskutyát hoztunk a házhoz ,aki 7 hetes. Azóta a cicák nem esznek rendesen, félnek. Nem jönnek a ház közelébe (mert ott a kutya), de nem hogy a házhoz nem jönnek hanem a kertbe sem. A kutya nem bántja őket, de a macskák mégis félnek. (Igaz, hogy mióta a cicák megvannak nem volt kutyánk.)

Folyton a szomszédba ülnek, nem jönnek haza, rejtekhelyeken kell őket etetni nagy nehezen és ott kell velünk lenni, különben elszaladnak.

Megfogják -e szokni egymást? vagy pedig elmennek a cicák és nem jönnek többet haza? Mit tehetek? Mit tegyek ?



2012. júl. 19. 13:18
1 2
 1/11 Pucuka002 ***** válasza:
53%

Szerintem olyankor,mikor meg tudod fogni a cicá(ka)t,akkor a kutya játékát,holmiját(amin érződik a szaga)dörzsöld a macskához,had szagolja meg.

Később ha már a macska nem annyira idegenkedik a kutyától,hívd oda a kutyust és ne engedd,hogy a macska elmenjen. Hagy szagolgassák egymást.

2012. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tuti, hogy így megszokják. El is mehetnek, aztán vissza se jönnek. Az én cicám megszokta a kutyát, mert panelba lakunk. 1 éves cicához hoztunk egy fél éves kutyát. Először fújt rá, elbújt. Mivel össze vannak zárva a lakásba, így nem tudja őt elkerülni, elkezdte szagolgatni és a kutya se piszkálta. Aztán hamar megszokta a kutyát.
2012. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen gondunk de a kismacskák hozzá szoktak a kutyához mind a négyhez!majd megnyugszanak a kismacskáid szerintem csak várni kell egy kicsit!
2012. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A macskákat és a kutyákat csak akkor lehet összeszoktatni ha még nagyon kicsik,ezért is nem bántja valószínüleg a kutya a macskákat.DE a macskákban megvan az az ösztön hogy a kutyáktól félnek amikor már nagyobbak.Sajnálom de nem hiszem hogy megfogják szokni a macskáid a kutyákat.
2012. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi,kell egy kis idő míg megszokják,nem lesz semmi baj!Mi is múlt héten szombaton hoztuk el a kiskutyánkat a két 8 éves macskánkhoz,és már az egyik macskám hízeleg a kiskutyának,a másik meg tudomást sem vesz róla,nyugodtan jön-megy a házban meg a kertben,pedig eleinte nekem sem mertek hazajönni.Azért azt tudom ajánlani,ha tudsz,legyél te is ott ha találkoznak,vagy összefutnak egymással,így tudod ellenőrizni,és megfigyelni a viselkedésüket,és ha úgy adódik közbe tudsz lépni.
2012. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a kutya folyton üldözi őket, vagy csak játszani akar nem tudom, de a mcskák még mindig félnek ..
2012. szept. 2. 20:59
 7/11 anonim válasza:

A Macska máshogy fogja fel a játszást mint a kutya

Egy angol véreb egy játékos kutya de viszont egy 4-6 éves gyereknek durva a kutya játéka tehát mint az előző válaszadó is írta igen kis koruktól kellet volna őket szoktatni .

2012. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi hat felnőtt macska mellé fogadtunk be egy foxit, és pár nap alatt teljes volt a béke köztük. A kutya kezdetben szagolgatta őket (neki nem volt új dolog a macska, az előző helyén cica mellett nőtt fel), a macskák közül a bátrabbak megpofozták, a gyávábbak elmenekültek. Összességében annyi ideig érdekelte őket, mint általában a karácsonyfán a díszek. Azóta lazán elvannak egymás mellett, annyi, hogy a félősebb macskák nagyívű kerülővel mennek el a kutya mellett, a vagányak átbújnak a hasa alatt.
2012. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kutya csak játszani akar.Csak a macskáknak más a "jelrendszerük".Pl. kutya farok csóválása az játék,öröm a macskáknál meg az inkább menj az utamból :) Az én 1,5 cicám 2 napig gyilkolta a kiskutyát 3.napra meg rajta aludt. Idő és türelem kell. Fokozatosan kell szoktatni őket.
2012. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.

Azt hogy érted, hogy másfél macskád van?

2012. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!