Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bengáli cica tartása?

Ford Ferlin kérdése:

Bengáli cica tartása?

Figyelt kérdés

Mennyi utódot hoz egy bengáli cica és mit kell tudni a tartásukról?

Mennyire kényes fajta?

A kislányomat szeretnem meglepni vele, én viszont allergiás vagyok a macskaszőrre,lehet e kint is tartani?

Mennyibe kerül egy kölyök?


2012. júl. 21. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég drága....sztem kint ne mert a végén elviszik. Gyönyörű fajta:)
2012. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából én sem az udvaron akarnám tartani hanem egy fedett kenelben, napközben lenne az udvaron.De lakásban semmiképpen nem akarom tartani az allergiám miatt.
2012. júl. 21. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

A kislányodat ne ilyen macskával lepd meg, mert a bengáli elég vad természetű tud lnni, nem gyerek mellé való. Válasz inkább egyszerű házi cicát.

Az meg, hogy mennyi utódot hoz, nem is lehet kérdés, hiszen nyilván ivartalanítani fogod, nem pedig szaporítani.

2012. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hipoallergén macskafajták is. Pl: a rex cica, a szibériai macska, és az orosz kék ( de ezekben nem vagyok biztos)! De minden olyan macskafajta jó amelyik nem hullajtja a szőrét, vagy csak minimálisan.
2012. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
83%

A bengáli cica 3-5 utódot hoz, élénk, mozgékony fajta, nem lehet unatkozni mellette :) Egyébként barátságos, dorombolós, szereti, ha simogatják, ilyenkor ölben is szívesen van.

Nekünk most van egy eladó lány kölyök, 3 hónapos, 80ezerért.

2012. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem javasolnám én se a bengálit. Nekem van egy norvég erdei cicám, nagyon szép,játékos,aranyos és imádnivaló. :)

És Ő is hippoallergén, tehát olyan a szőre, hogy nem váltja ki az allergiát! Így bent is tudod tartani,a kinti létet csak akkor javaslom, ha van kennele vagy valami kis kifutója. Viszont ez a fajta hosszúszőrű és a bundáját fésülni kell hetente legalább 3-szor.

2012. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Magdi270 ***** válasza:
0%

Szia!


A bengali cica egy vad álat szeretgetni nem nagyon lehet

Csak akkor ha az ő akarja !!

Nagyon beszédes fajta ! És játékos ! Piheni melete nem lehet


Aki ilyen fajta macskát szeretne nem lehet magára hagyni !


Gyerek melé szigorúan lakasba tartásra csak hímek mert a nőstény nem szereti a gyerekeket mig kicsi a nőstény adig rendben van csak mikor nagyobb lessz akkor jonek a gondok


Nagyon kényes macska hiszen ez egy hibrid !


Tapasztalatból írom van nekem !!!



Meg anyi hogy egy kölyök ara mintázatol fug !

Van márvány mintás pöttyös es rozetas barna sötét barna

De van hó bengali is


Ezel a fajtával vigyázni kel mert ha szaporítják akkor nagy korára lessz beteg ha tenyésztik es minőségi ételt kap akkor minden rendben lesssz

Ezt genetikai Vizsgalat alapján lehet meg tudni csontvelőbből


Egy egeseges tesztelt álat kb 200 tol felfelé van folttol fugő es színtol !!

2013. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem igaz hogy vad macska lenne. vadászós az igaz, a kutyámmal mindig levadásszák egymást. a gyerekeket úgy viseli mint egy labrador vagy németjuhász, lehet nyúzni és még élvezi is. nagy a mozgásigénye az biztos! és rohadt sokat eszik. no meg folyamatosan beszél mindegy neki hogy miről :) de hálisten az estét is végig bírja aludni. emberbarát, és a miénk hozzászokott a lakáshoz, így nem is akar kimenni soha az ajtón.

természetesen mindez nevelés és szoktatás kérdése!!! a lényeg hogy fiatalon kerüljön hozzátok! legtöbbje nem okoz allergiát a szőre puhasága miatt, és ha hozzá van szoktatva egy bizonyos hőmérséklethez nem hullik a szőre sem. már 50 ezerért kaphatsz amúgy. de ha allergiás vagy bármilyen macskára egyáltalán nem javasolok neked cicát. vegyetek egy csivavát azzal is ugyanúgy el lehet lenni!! tapasztalat!

2015. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A bengali nem egy kényes fajta. Gyerek mellett is lehet tartani és antiallergén macska fajta. Nem egyszerűek. Öntörvényű, makacs, néha utálatos termeszetuek. 2 méter magasra is képesek felugrani. Elég beszédes fajta egesznap mondja magáét. A hím egyedek 7-8 kg súlyukak és akár 70 cm magasra is megnohetnek. Intelligens macskák. De egy családban csak egy embert fogad el gazdájának. Nem igazán öl macska. Ha kedve van megy puncsol, dorombol kedveskedik de fel perc múlva meg harap és végig karmol. Mokasak tudnak lenni pláne ha oruktkodnek a lakásba. Tanulékonyak és nagyon kíváncsiak mindenre. A miénk egy nagyképű, öntelt makacs, hisztis kandúr. A legnagyobb szórakozás hogy a 4 éves fiam ra vadászik, lesbol raugrik és harapdalja. Amúgy gyerek centrikusak csak a miénk egy sutyerak. 🤣🤣🤣 Egy kölyök 140 ezer forintnál kezdődik. Tenyészteni nem ajánlom ha nincs megfelelő tapasztalatod ehez a fajtahoz.
2019. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!