Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám szemével?

Mi lehet a cicám szemével?

Figyelt kérdés

10-11 hetes fiú kiscicámról lenne szó, aki szerdán kint játszott az udvaron, vagy előttünk az úton, nem tudom pontosan és 2 roma származású lány elvitte tőlünk ( a szomszéd látta ) és ma (péntek) reggel megtaláltuk elég rossz állapotban.

A szeme csipás vagy gennyezzik, és piros a széle, illetve nagyon gyenge és enni sem igazán tud, mert kihányja amint lenyeli.

Kamillateával próbálom kenegetni, de nem igazán engedi ha meg betudom kenni vele ledörzsöli magáról.


Mi lehet vele ?

Mit tudnék vele csinálni?


Állatorvoshoz nem igazán van módunkban elvinni.

Ha esetleg muszáj elvinni állatdokihoz, kb. mennyit kéne összesen fizetni ?



2012. júl. 20. 16:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Vegyetek rá szemcseppet, embereknek való is jó! .. Nem tudom mit csinálhattak szerencsétlen macskával azok a barmok ( bocs). El kellene vinni állatorvoshoz ! Adjatok neki féreghajtót, de mindenképpen szerintem orvoshoz kellene vinni.
2012. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Állatorvostól függ, hogy mennyit kell fizetni. Bármit belenyomhattak, beleszórhattak a szemébe, emberi gyógyszerrel soha ne próbálkozz, ha állatról van szó!

Vidd el dokihoz, 5000 Ft alatt megállja. De ha el tudod tartani a macskát, dokihoz is el kell tudnod vinni.

2012. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Az én macskám is így járt. A büdös redvás cigányok, és nem kérek bocsánatot. A szemcsepp segít, ha nem, vidd el orvoshoz
2012. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Amúgy jó rá a kamillatea ?

2012. júl. 20. 17:47
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]


Igy néz ki jelenleg, de ahogy észrevettem délután óta javult, mert eddig az egész szeme kék volt, mármint a szemgolyója, és mostmár látni rajta halványan hogy barna.

Nemrég ivott egy kis tejet is. Most alszik.

2012. júl. 20. 18:23
 6/19 anonim ***** válasza:
A kamillatea az jó rá! :)
2012. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

vidd már dokihoz ember!!!!!

Mond azt,hogy találtad,és megakarod tartani de nincs pénzed,hogy kezeltesd...lehet,hogy komoly baja van a cicának,mit szórakozol????A szeme nagyon durva,és ki tudja mi baja van szerencsétlennek...inkább vidd be a dokihoz,neked nem való állat!!!!!..ott majd találnak neki gazdát!!!!!

2012. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A kamillatea nem mindig jó, szárító hatása van. Szemcseppből sem mindegy, milyet adsz neki, mert ha fertőzés, másfajta kell, ha csak gyulladásos, akkor is másfajta. Az én állatorvosom csak a szemcseppért kért pénzt, bár mi évek óta két cicával járunk hozzá. Mondd el a dokinak, amit itt leírtál, biztosan segít.
2012. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Fú, nagyon durván néz ki! Ez totál be van vérezve, nem látszik a sárga rész. Lehet, hogy megszúrták, vagy savazták, vagy a jó ég tudja mit csináltak azok a barmok. Lehet, hogy meg is vakul. Mindenképp látnia kell dokinak. Lehet, hogy ad neki gyulladás csökkentőt, fájdalom csillapítót, antibiotikumot, vagy valami hasonlót.

Az állattartásba pedig sajnos igen is beletartozik az, hogy orvoshoz kell vinni. Ha ezt nem tudod vállalni, akkor ne tarts állatot. Én legalábbis nem bírnám nézni, ahogy szenved.

2012. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Cicával mi van? Vitted orvoshoz?
2012. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!