Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk egy 3-4 hetes...

Mit csináljunk egy 3-4 hetes kiscicával?

Figyelt kérdés
Úgy találtuk, az anyja vitte a farakás közé, szegényke beszorult, a nyávogását hallottuk meg, úgy mentettük ki. A szomszéd szerint kb 3 hete szülhette az anyja, megvan a nőstény macska, mikor odavittük neki, elkezdte nyalogatni, de otthagyta, és azóta felé sem néz. A kiscica éhes, még ki sem nyitotta a szemét és járni sem tud rendesen. Nagyon féltjük, nem tudjuk, mit tehetnénk vele?
2012. júl. 22. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg tápszerrel etetni - szerintem állatorvos tud tanácsot adni, hogy milyennel. Nagyon fontos, hogy minden etetés után kamillateás vattával törölgessétek meg a végbélnyílás környékét, és a hasát is, mert ezzel ingerlitek a székletürítésre. etetni sűrűn kell majd, talán 2-3 óránként, de ezt pontosan meg tudja mondani egy szakember.
2012. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Vegyetek neki macskatápszert, vagy kecsketejet és (azt hiszem 3 óránként?) etessétek egy fecskendővel.

Tegyétek egy meleg helyre (szobába, egy dobozba, amit kibéleltek rongyokkal), de mindenekelőtt, vigyétek állatorvoshoz, hogy ha baj van, még időben megtudjátok oldani! Holnap már vihetitek is.

2012. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem lehet valahogy az anyját hozzácsalogatni? Nagyon kicsi még, még ki sem nyílt a szeme. :(
2012. júl. 22. 14:48
 4/19 anonim ***** válasza:
lehet kapni speciálisan a kiscicák számára készített tejet,próbáljátok meg cumiztatni vele...tehéntejet semmiképpen ne adjatok neki...de ahelyett,hogy itt kérdeznétek, hívjatok fel egy állatorvost,ő szakszerű segítséget tud adni,hogy mi ilyenkor a teendő...
2012. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gondom most az, hogy vasárnap honnan a francból lehet macskatejet szerezni? Falun lakunk, a közelünkban csak 2 kisváros van...
2012. júl. 22. 14:51
 6/19 anonim ***** válasza:
Hol az anyja? Nem lehetne mondjuk egy helyre zárni őket egy időre? Egy szobába? Csak elkezdene vele foglalkozni...bár nem biztos, de egy próbát megér.
2012. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Babáknak való tápszer is jó én úgy tudom, ha azt könnyebben találsz...
2012. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Azt mondtad, falun laktok, nincs a közelben valaki, aki adna KECSKEtejet? Az is jó a cicának, sőt.

Tehéntejet viszont nehogy adj!

2012. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

2012-t írunk, már tyúk vagy disznó sincs a faluban, nemhogy kecske...


Tápszert sem tudok közelebbről, nincs gyerek ismerősünk.

2012. júl. 22. 15:10
 10/19 anonim ***** válasza:
Egy bolt nincs a faluban?Onnan is lehet tápszert szerezni.Amúgy fogalmam nincs,mit adj neki.Tedd oda az anyja emlőihez,hogy szopjon és ne engedd,hogy a anyacica elmenjen..az én cicám épp a kéthetes cicáit szoptatja én szívesen idehoznám.amúgy testvérei nincsenek??
2012. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!