Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám az albérletes...

Hogy tudnám az albérletes macskáimat az udvarra szokatni?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom, van két 9 hónapos fiúmacskám. Bizonyos okok miatt nem maradhatnak tovább, de tudtam nekik helyet szerezni lakásba,ezért valószínűleg egy rokonomnál lesznek a kertben. Nem tudom máshogy megoldani, de félek, hogy elcsavarognak... mit teheték, hogy háznál maradjanak? :(
2012. júl. 23. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

1. A macskák elmennek, főleg ha nincsenek ivartalanítva. Ilyen más macskák területére tévedve összeverekednek, és 70%-os eséllyel halálos betegségeket kaphatnak el, mint a FIV (ennek a betegségnek az emberi megfelelője a HIV) a FeLV (ennek a vírusnak az emberi megfelelője kb a leukémia) és a FIP. (gyógyíthatatlan emésztőszervi betegség) Ráadásul állandóan tele lesznek tályoggal, bolhával, és néha bélféreggel.

2, Általában visszajönnek, ha rendszeresen kapnak kaját

3, A macskáknak kétféle tartása létezik. A benti és a kijáró. Nincs olyan opció, hogy a macska csak kint van.

2012. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eleinte mindenképpen a házban kell őket tartani, nagyjából egy hónapig. Meg kell szokniuk, hogy az az ő otthonuk, különben egész biztos hogy elcsavarognak.

Ha esetleg eddig nem voltak, akkor most mindenképpen gondoskodni kell az oltásaikról!

Plusz legyen majd kint egy saját vackuk, ahol meghúzódhatnak.

2012. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, a legfontosabb majdnem lemaradt. Az ivartalanítás nagyon fontos! Azért hogy ne csavarogjanak el, hogy ne csináljanak kiscicákat, és hogy elkerüljék a fertőző betegségeket, sérüléseket.
2012. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idegen lesz nekik a hely, gondolom az emberek is, a kertbe kirakva úgy érzik majd hogy ki lettek dobva (az enyém például halálra van rémülve ha kiviszem egy percre, összes körmével kapaszkodik belém). Hát.... nem értem ha eddig ott lehettek nálad, akkor mostmár miért nem? Legalább keress nekik normális gazdát akkor, hirdesd meg hogy benti cicának adod csak mert azt szokták meg. Vagy a rokonoknál legyen bent...ne a kertben. Nem fog ottmaradni.
2012. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A főbérlő nem engedi tovább :S Nem erről volt szó, most mégse me

aradhatnak, olyan albérletet nem talàltam, ahova jöhetnek, új gazdit sem :S

2012. júl. 23. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!