Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most már ilyen marad a cica?...

Most már ilyen marad a cica? Ez az ivartalanítás következmény már?

Figyelt kérdés

Hétfőn ivartalanították 6 éves nőstény cicusunkat, aki nem egy átlagos macsek.

Világ életében rettentően vad cica volt. Simogatni szinte soha nem lehetett, ha nagy ritkán hagyta is magát, két simi után jött a csikarás. Dorombolni csak tüzelések alkalmával hallottuk. Általában mindig elszaladt, vagy fújtatott ha embert látott.

Hétfőn a műtétet végző orvos is mondta, hogy ritka morcos volt a cicus :)

Na a cicánk a műtét óta extra nyugodt. Sokat alszik, szépen eszik, és mintha mi sem történt volna vele hétfőn úgy viselkedik.

A személyiségében azonban hatalmas a változás. Tegnap este hatalmas dorombolások közepette egyfolytában engedte magát simogatni, jött hízelgett, amit eddig még soha nem csinált.

Ez már a műtét miatt? Így fog már maradni? Végre van egy igazi cicánk?


2012. júl. 26. 11:35
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia! Igen, ez az ivatalanítástól van. Lehet, h lesznek még morc napjai, de sztem alapjában véve nyugodtabb marad. Olyan "durva" nem lesz újra, mint volt. Ez az én véleményem. Örülj az "új" cicádnak!:)
2012. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az adott macska jellemétől is függ. Nekem sziámim van, ivartalanítás után is ugyanolyan bolondos, vad, nyávogós maradt. Szóval nem szentírás azért, hogy ivartalanítással automatikusan szuper nyugis cicussá válik, de Neked szerencséd volt, gratu hozzá! És persze nagyon kell szeretgetni!
2012. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Encyke :) válasza:
Szerintem igen!Az én macskám nagyon bolondos és eleven volt.Mi is ki ivartalanítottuk és azóta le is nyugodott! Úgy, hogy szerintem kezdj hozzászokni az új cicádhoz!
2012. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen. Sokszor hallottam róla, meg olvastam is, hogy a cicák ivartalanítás után hajlamosak teljesen megváltozni, és általába nyugodtabbak lesznek, és kevesebbet fognak csavarogni. (Mert van olyan macska, aki mindig kóborolt, és ivartalanítás után otthon maradt.) Az én cicám is mindig vad volt, de ivartalanítás után, mintha kicserélték volna, pont úgy, mint a te esetedben. Azóta már nagyon öreg cicus, és még mindig hízeleg dorombol, és már egyáltalán nem vad! :))
2012. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!