Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miféle macskabetegség lehet...

Miféle macskabetegség lehet ez és hogyan kezeljem? Nem találok semmilyen megoldást rá az interneten!

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónaposak lesznek a kiscicáim. Az a helyzet hogy először is elkapták a macskanáthát amiből langyos kamillás vízzel ki kúráltam őket. Szépen el is múlt egy pár napig mindegyiknek. Nem csipásodtak be. Nem trüszköltek. De egyik napról a másikra az egyiknek ilyen hályog szerű váladékos valami lett a szemén úgy hogy nem is látott semelyikre. Mostam neki kamillával ismét, kötőhártya-gyulladásra gyanakodtam, mivel rá egy napra az egyiknek vörös lett az egyik szeme. Eltelt 2nap. Nem lappadt a kiscicának le a szeme, inkább egyre nagyobb lett, majd ez a váladék kifakadt neki, de még mindig nem igen látott és én sem láttam a szemét hogy ép-e. A cicamama mindig tisztogatta, így én is mostam neki kamillával, nem jelezte hogy fáj neki. Viszont ma a jobb oldali gennyes szeméből vér jött és nekem úgy tűnik mintha a pupillája meglenne sérülve de lehet rosszul látom, nem sok vér jött neki ki, gyorsan el is múlt, de azóta fájlalja a szemét, a cicamamának nem engedi tisztítani és nekem sem.

Tanácstalan vagyok hogy mit csináljak neki hogy jó legyen?! Az állatorvos házhoz nem tud jönni, én pedig nem tudom hogyan beszállítani 40-45km-re. A kismacska játszik és eszik rendesen, nincsen lefogyva. Ebből következtettem hogy más baja nem lehet. Viszont aggaszt hogy a szeme nem lappad le és ilyen genny féleség borítja.

Valaki találkozott már ilyen esettel??



2012. júl. 26. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a macskanáthával el kellett volna vinni állatorvoshoz, a kamilla csak tüneti kezelés volt. Szerintem ne késlekedj!
2012. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha macskanáthásak voltak a kicsik, kamillával kétlem, hogy kigyógyultak volna.

A beteg kiscicát be lehet tenni kosárba, táskába és akár busszal, vonattal elvinni orvoshoz. Egy folyós szemű kiscica nem igazán mondható egészségesnek.

2012. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mast nem tudok mondani csak hogy ivdd el dokihoz surgosen ... JO GYOGYULAST NEKI
2012. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A macskanátha nem játék, kamillateával nem tudod elpusztítani a vírust. Antibiotikum kell neki és szemcseppek. Irány a doki, mielőtt még elveszíti a szemét...
2012. júl. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 borcsi02 ***** válasza:

Egy sötét,számukra biztonságos dobozban vagy sporttáskában,úgy,hogy megfelelően kapnak levegőt szállíthatod őket.Autóval egyszerűbb,de ahogy előttem is írták,akár busszal is viheted őket,ha nem megy házhoz az orvos.Nem több száz kilométerről és 5 órás útról beszélünk.

Úgy gondolom,ezt az áldozatot meg kell hoznod értük,méghozzá sürgősen,különben kínkeservesen fognak elpusztulni,és ahogy írtad,már most is nagyon rossz állapotban vannak,most is szenvednek már,ez NEM NORMÁLIS állapot!

Később is szükségük lesz állatorvosi kezelésekre,pl oltásokra,így mindenképpen meg kell oldani,hogy orvoshoz tudjatok jutni!

Vagy ülhetsz mellettük,és nézheted,várhatod,hogyan pusztulnak el. Ha már cicáid vannak,gondolni kell az ilyen helyzetekre is,nem lehet megúszni idő- és energia ráfordítás nélkül!!

2012. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:

Hát erre az interneten olyan megoldást találsz, hogy vidd el állatorvoshoz!

Ezt te már nem tudod kezelni sehogy sem.

Még az is kérdéses, hogy egyaltalán az állatorvos megtudja e menteni őket!

Ha annyira a netre támaszkodsz, akkor már hamarabb is olvashattad volna, hogy a macskanátha nem játék, és azonnal orvoshoz kell vele fordulni!

2012. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy sokan írták orvos kéne.Amit leírtál én arra jutottam,hogy a kezeletlen szem szépen kilyukadt :( ha nem mész rvoshoz ez elfertőződik és a macska is meghal.

Nem fér a fejembe,hogy mért ide kell írni ha ennyire betegek és már vér folyik ki a szeméből :(

2012. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felháborító hogy nem viszed azonnal orvoshoz. Ha már vér jön a szeméből akkor valószínűleg menthetetlen lesz. A macskanátha miatt gyakran megvakulnak szegények az ilyen felelőtlen ostoba gazdák miatt..
2012. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsuzsanna.:) ***** válasza:
Szia az én cicáim is szenvedtek etöl a betegségtöl vitük dogihoz de azt mondta hogx el kell altatni mert kezelésekel sem nagy a valoszinüség hogy helyre jön szoval szerintem vegyél állat patikában neki szem csepet. és kamilával borogasd és mellegben tartsd és ne enged hogy napra menjen.
2012. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!