Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lánycicáknak tényleg jó ha...

A lánycicáknak tényleg jó ha legalább egyszer átélik az anyaságot mielőtt ivartalaníttatjuk?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmába vagyok,nem tudom mit tegyek, ivartalanítsam a cicám vagy ne? Most 1 éves. Nem jó látni, hogy szenved, de ha kell, hogy átélje az anyaságot akkor azt kell elintéznem!Segítsetek!Tapasztalat, érvek mellette-ellene!
2009. júl. 16. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudok ilysmiről, az enyém ivartalanítva van és semmi baja nincs, 4 éves egészséges cicus:)
2009. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egyébként nem akartok kiscicát, akkor ivartalanítsátok, nem kell hogy szüljön előtte. Nincs a cicában anyaság utáni vágy.
2009. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tévhit. Nem kell szülnie, nyugodtan ivartalaníttasd.
2009. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyáltalán, nekik ez nem öröm, hanem ösztön, és nagy teher is(ahogy egy ember anyukának is az)

A nősténymacskának fájdalmas a tüzelés és a párzás is, sőt, mikor kezd nőni a sok kicsi foga, az mennyire fájhat, miközben szopnak.

Amúgy a sok kis cicával mit csinálnátok? mert születhet 6 is... Csak kutyából kb 1millió gazdátlan (kóbor és menhelyi) van, macskából mennyi lehet...

Szerintem ivartalanítsd inkább, nem kell szülnie sem macskának sem kutyának 1szer életében, ez tévhit (állatorvosi kamara álláspontja ez tudtommal)

2009. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! Így nyugodtan elviszem ivartalanítani! Mégegyszer köszi!
2009. júl. 16. 21:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!