Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne befogni egy...

Hogyan lehetne befogni egy kóbor cicát?

Figyelt kérdés

Próbáltam kenyérrel, szalámival etetni, tettem ki neki ivóvizet, de nem jött közelebb, egész félős, volt, hogy elbújt.

Nem akarom, hogy kutya/autó/rossz ember közelébe kerüljön.

Mit tehetnék? Valami humánus megoldás?


2012. júl. 31. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz kölcsönbe egy macskacsapdát, azzal meg tudod. Ha komolyan akarod a cicát, ugyanarra a helyre tegyél neki mindennap enni- és innivalót, rendszeres időben. A csapdát oda kell tenni és sikerülni fog.
2012. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a macskák nagyon távolságtartóak

mindig tegyél ki neki ételt majd menny arrébb és mindig 1 kicsit közelíts a macsekhoz.ha türelmes vagy lehet h 1 idő után hagyni fogja h megsimogasd.

2012. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy-másfél éve mi is be akartunk fogni egy bizalmatlan kóbor cicát. Akkor állatorvostól kértünk tanácsot, milyen emberi altatót és mekkora adagban keverjünk az ételébe, amit kiteszünk neki. Sajnos már nem emlékszem az altató nevére. (A cica végül is eltűnt, biztos valami baj érte, így nem tudtuk befogni.)


MINDENKÉPPEN kérdezz meg ÁLLATorvost, milyen altatót használhatsz, mert a legtöbb humán gyógyszer a macskának méreg! Állatorvos megkérdezése nélkül ne adj neki semmit. Azt is mondd meg neki, kb. milyen idős a cica.

2012. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy lehet ennyi állatkínzási eset, ha a macsekok attól is távol tartják magukat, aki jószándékú és segíteni akar.

De köszönöm a tanácsokat!

2012. aug. 1. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül vagy csellel is sikerülhet megfogni egy amúgy óvatos macskát, pl. beszorítják egy kamrába vagy hasonló.


De leginkább az olyan állatokat kínozhatják, akiknek korábbról jó tapasztalataik vannak az emberekkel, ezért megbíznak bennük.

2012. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

soha ne nézz bele a szemébe mert attól valamiért megijed

ha nagyon néz téged állj meg ott ahol vagy és fordítsd el a tekintetedet

2012. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!