Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kóbor kutyát...

Hogy lehet egy kóbor kutyát befogni?

Figyelt kérdés
Van a városban egy kóbor fiatal pumi. Megkerestük, adtunk neki enni, és követett egész hazáig. Még a kapun is bejött. Próbáltuk jobban becsalni az udarba, be is jött, viszont megfogni nem lehet, mert szegény a legapróbb gyors mozdulatra is elszalad. Nagyon fél szegény. Egyszer sikerült megsimogatnom, de utána elszaladt. Hogy lehetne megfogni? Esetleg kicsit jobban megszelidíteni?
2012. ápr. 2. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
kajával amikor adsz neki,próbáld megsimogatni,bár először el kéne orvoshoz vinni mindenképpen valahogy szerintem,nincs e valami baja,azt jó lenne tudni.
2012. ápr. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha bemegy, zárjátok be az udvarba, aztán türelem. Adjatok neki rendszeresen enni, hívogassátok, csalogassátok, de nem kell kergetni. Aztán lassan csak oldódik.
2012. ápr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutya emberhez kötődiik.

Etesd, itatsd, (szerintem legyen szabad ki-be járása), ha majd úgy érzi, magától fog maradni, és akkor az már a bizalom jele. Egyelőre még csak a kaja miatt "jár" hozzátok.

Várd meg, amíg úgy érzi, hogy szívesebben alszik nálatok, mint az utcán. És még akkor sem biztos, hogy rögtön engedni fogja a símogatást!

2012. ápr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én kutyámmal is így volt.az elején nem tudtuk simogatni csak tettünk ki kaját meg vizet..

aztán később már nem tudtuk levakarni sem.

2012. ápr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Adj neki időt, legyél türelmes, idővel oldódni fog. Én is így voltam a kutyusommal, kilenc évvel ezelőtt. Ma már ő a legstabilabb idegrendszerű kutyusom. Azt viszont nem javaslom, hogy szabad ki-bejárása legyen. A gyepmester elviheti, és ha valami galibát csinál, akkor hozzátok fognak menni kártérítésért.

Első sorban állatorvost hívnék, nekik van nyugtató pasztájuk is, így be tudja oltani, féregteleníteni. Utána már csak idő kérdése, és hidd el meghálálja, hogy otthont adtatok neki.

2012. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

HA!!!! elég nyugodt, és "megbízható", akkor próbáld meg úgy etetni, hogy a kezedből, úgy jobban nő a kötődése feléd, mintha tálból kapja.


Soha ne tegyél felé hirtelen mozdulatot, és soha ne szembe közelíts felé, hanem oldalvást. (A kutyáknál a minél nagyobb felület mutatása, szembe menés a másikkal agressziót, bonyodalmat jelent.) Próbáld meg úgy magadhoz csalni, hogy egyik kezedben nagy adag kaja, és ha elfogadja, közben a másik kezeddel próbáld megsimogatni.


Egyelőre ne akard megfogni, csak próbáld meg elérni, hogy elfogadja a testi kontaktust.


Igazából apránként meg kell szelídítened. :)


Sokat segíthet az is, ha csináltok neki egy helyet. Már jó idő van, egy pokróc is megteszi, de ha tudtok neki valami fedezéket "kutyaház" félét adni, az még jobb, feltéve ha nem fél tőle. Szerintem a pokróc bőven elég. Ott legyen neki mindig víz elérhet, csak ott, másutt ne, és tudni fogja, hogy az az ő helye.


A többieket ismételném: jó lenne mielőbb eljutni vele állatorvoshoz, talán veszettség elleni védőoltása sincs még.


Sok sikert! :)

2012. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyszer sikerült úgy megsimogatnom, hogy kirngedtem a sajáz kutyám, és leültem a fűbe. A kutyámmal együtt a kóbor is odajött. Akkor sikerült megérintenem. Kézből nem fogad el ételt. Azt is próbáltam már. Tálból adtam neki enni, de amikor másfél méternél közelebb mentem hozzá, elszaladt. Nagyon fél szegény.
2012. ápr. 2. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!