Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Változni fog a macskám, vagy...

Változni fog a macskám, vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A macskám 4 hónapos és iszonyatosan rossz. Felugrik a számítógépasztalra, mindenhová bebújik, az elektronikai cikkek zsinórját rágja, felugrik a függönyre... Ha hazaérek munkából, azt kell látnom, hogy a fürdőszobában a sminkkészletem szét le van borítva, azzal van tele a fürdőszoba, mert nem elég, hogy leborította, még szét is hordta... BORZALMAS, NEM BÍROM!!! Akár mit teszek vele, nem változik és továbbra is csinálja előttem is ezeket, amiket nem lehet! Annyi, hogy ha megtette, utána hirtelen elszalad! Írtátok páran más kérdésnél, hogy "előtted nem fogja csinálni, max. a hátad mögött", de az enyém előttem is csinálja és utána meg elszalad, el ne kapjam és meg ne büntessem! Nem tudom elkapni és megbüntetni sem már, mert elszalad és elbújik, majd kis idő elteltével (2 perc) újrakezdi és rongál!! Egyáltalán nem tisztel, azt hiszi egyenrangúak vagyunk!! MIT TEGYEK??? Már azon gondolkodtam kirakom valahová, ezt nem lehet kibírni, higgyétek el!!!! Kikészít teljesen!!!!! 3 macskám volt eddig, de még csak hasonlóan sem voltak rosszak! Nem értem! Segítség!!!!!!!



#neveletlen macska #rossz macska #idióta macska #szemtelen macska
2012. aug. 2. 08:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
én eddig amikor nem voltam otthon akkor a macska mindig kint kobórolt
2012. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen egyenrangúnak tekinti magát vele :) Macskát tartassz :D

Ezt kinövi,de rákell szólnod ha rosszat csinál.A kábeleket kend be erőspaprikával és egy életre elmegy a kedve attól,hogy rágja a kábeleket.Ha látod,hogy rámol akkor rászolsz vagy vízzel lespricceled.A fürdőt csukd be,ne legyen bejárása oda.

Az viszont rossz megoldás,hogy kirakod.

A kölykök ilyenek,lekell fárasztani,vegyél neki számára érdekes játékokat.

2012. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Macska nevelés,tanácsok,tippek Macska nevelés,tanácsok,tippek - 2010. 43. hét A legmagasabb macska - Macska nevelés,tanácsok,tippek A szfinx mint macska - Macska nevelés,tanácsok,tippek A macskanevelés - cicalap.lapunk.hu [link] A macskák és a klikker módszer - Viselkedés Macskanevelési eszköz | HUP


én ezeket találtam de bevallom nem nézegettem végig bocsi ha valami hülyeséget is küldtem

2012. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Legelső válaszadónak: Jó neked, hogy nem panelban élsz...

Másodiknak: Bevetettem a víz spriccolást is, csak egy ideig használ! Illetve úgy van, hogy ha előveszem a spriccolót, akkor már rohan :DD Szóval használnom sem kell, de ez nem akadályozza meg abban, hogy újra próbálkozzon rosszat csinálni! Igen, tudom be kell zárni a fürdőszobát.. Elfelejtettem! Csak ez nekem így nem élet... A nagyszoba alapból zárva van, hogy legalább az legyen macskamentes, ha vendégek jönnek. Fürdőszobát is zárnom kell! Mindig mindent zárnom kell? Egyébként volt büntetve mindig, ezért szalad már el! Volt, hogy nagyon erősen fogtam meg a bőrét a hátán és nagyon nyávogott, nagyon fájt neki - na onnantól 20 percig nem csinálta újra és le is nyugodott (REKORD IDŐ!!). Ezek szerint fájdalmat kell ahhoz okoznom neki, hogy megmutassam én vagyok a főnök és ha egyszer azt mondom NEM, akkor NEM?? Mondjuk rugdosni sohasem fogom, de ezt a bőrhúzást egyre többször fogom alkalmazni, egyszerűen nem tehetek mást, pedig nagyon sajnálom közben, de csak ez hatásos...!!! :(((((

2012. aug. 2. 09:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Harmadiknak: Köszi!! Átböngészem.. :)
2012. aug. 2. 09:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Van elég játéka??Kaparófa??

Az én macskám fülpucolóval szeret játszani..órákig el van vele..na persze dugdosni is kell tőle :D Ha bemegy a fürdőbe,megy is kutakodni,van e kint pucoló.

2012. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb cica "rossz" 4 hónaposan, 1 éves korára már úgy-ahogy normálisak lesznek! :-) Játszani kell vele, sokat, le kell kötni a figyelmét, akkor elfárad és elalszik. Ennél többet nem tudsz tenni. Fájdalmat pedig végképp ne okozz neki, nem érdemli meg. Olyan, mint egy kisgyerek, nem rosszindulatból csinálja, amit csinál, csak játékos, ilyenek az ösztönei. Ha nem boldogulsz vele, inkább ajándékozd el egy másik gazdinak, de ne bántsd és ne tedd ki az utcára.
2012. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Miután te vetted magadhoz azt tudnod kellett,ha állattal osztod meg a házad akkor már nem fogsz úgy élni mint állat nélkül.Téged szörnyen idegesít a cica már maga a viselkedése(ami normális)is,így nem értem mért vállaltad.Ha ennyira nagy gondot okoz akkor ajándékozd el.Nálam is napi szinten pakolászik az egyik cicám,de csak jókat nevetek és pakolok utánna.Hozzáállás kérdése.
2012. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

RD05!

Úgy látom nem olvasd végig, amit kiírtam..... TUDOM, hogy milyen macskával élni, rajta kívül HÁROM macskám volt. 9 éves korom óta tartottam macskát, de ő teljesen más... Érted már?! Vagy még mindig nem?

2012. aug. 5. 19:13
 10/11 anonim ***** válasza:
"de ő teljesen más"Ahány macska annyi féle ahogy mi emberek se vagyunk egyformák.Nem standart alapján gyúrják össze a cicákat :)
2012. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!